Domácí
Vložil Petr Tomšů 1. 6. 2007

Klaus představil v květnu svou novou knihu s tajemným názvem „Zelená je tráva, Bursík to je vrah a ten míč do modra, to je planeta“, čímž dokázal, že Julínkův návrh na doplácení zdravotní péče nebude u Klausů zřejmě trhák roku. A že si jeho psychiatr přijde na pěkné peníze doložil hned v úvodu autogramiády svou zahajovací řečí: „Nejdůležitějším úkolem lidstva je rozlišit realitu od fantazie a pravdu od propagandy. Zjistit si, co je to Ohnivý pohár a co je to klecové lůžko.“ A v mírném pošťuchování železným sochorem pokračoval: „Nechci lézt ekologům do zelí, ale mám pocit, že naši ekologové nerozeznají zelí od keporkaka, kterého jsem měl dnes k obědu.

Tuto prezidentovu aktivitu přišli podpořit i jeho známí a kamarádi. Například Vladimír Železný, který nejprve vystavil svůj ručně dělaný obrovský transparent s nápisem „Nedopusťme, aby planeta Země dopadla jako planeta Nova!“a potom si vzal slovo. Podle něj to není tak dávno, co se v Praze pěstovalo kapradí a přesličky a v Brandýse rostl dokonce ananas. „Nebo žampióny. Já už přesně nevím.“ A přišel i Luděk Sobota, který přečetl několik úryvků z nové knihy: „Pokud se, é… é…, tedy teploty zvýší, žéé, é…, tak sice zmizí asi nějaký ten ostrůvek, třeba Anglie, cóó? Alé…, alé… teď nevím, co jsem to chtěl říct, chacháá! Jo, už vím – ale zase rozmrzne Sibiř, přátelé! Že ano! A to pak přijdou mamuti a cvičené opice a já nevím co ještě! Děkuji. Chacháá.

Klimatologové komentují Klausovu prvotinu v jejich oboru rozporuplně. Obálka knihy se jim velice líbí, ale s obsahem už mají problém. „Pasuje ekonomiku do pozice všemocné nadvědy. O metanu v zamrzlé Sibiři tvrdí, že ho můžeme rovnou stáčet do bomb a prodávat u benzínových pump. Je to blázen!“ rozohnil se nad knihou klimatolog Jan Pretel. Jeho kolega dodává: „Pan prezident si zřejmě myslí, že když má doma klimatizaci s dálkovým ovládáním, rozumí klimatologii. Problém je bohužel složitější.

Která tvrzení se klimatologům konkrétně nelíbí? Například Klausovo komentování skutečnosti, že se za celé 20. století ve světě zvýšila teplota o 0,6 stupňů Celsia. „No já nevím, jak vy, ale na tričko to ještě pořád je.“A nespokojeni byli i s jeho závěrečnou hláškou, když se prezident loučil se svými příznivci: „Nejvíc mě překvapila teze, že k oteplování nedochází pouze na Zemi, ale i na Marsu, Jupiteru, Saturnu a dokonce i na Plutu. A že tam už je to už vážně zapotřebí.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (7 hlasů, průměr 4.86 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,636 přečtení

12 komentářů k “Klaus ekologem”

 1. vlado napsal:

  Zelená je tráva, Bursík to je vrah :)))
  hodne husta hlaska :)))

 2. Karlucci napsal:

  …na tričko to pořád ještě je :-)))))

  LOL :-)

 3. Roberto napsal:

  Márná slává…tleskám Vašemu umění rozesmát

 4. Sumix napsal:

  Mazec :-) jako vzdycky… sup sem s dalsim clankem ;-)

 5. Ondrej napsal:

  Musim rict, ze to je snad jediny clanek na strachu, u ktereho sem se nezasmal. Ne ze by byl tak spatny, ale nejak mi prijde, ze Klausovy vyroky na tema ekologie jsou uz za hranici vtipu a tak nejsem schopen odlisit, kdy si Petr dela srandu a kdy jenom cituje. Ale diky, doufam, ze zase neco pribude. I formule se, myslim, zase jezdi…:-) A otazka nakonec: Kdyz vezmeme v uvahu, ze reinkarnace existuje, tak hadejte, kdo by byl inkarnaci Jary da Cimrmana…

 6. jarmilka mladší kategorie napsal:

  nrvim očem se mluví ale je to trapný??????????­????????????????????????­???????????????????,dost ubohýýýýýýýýý­ýýýýýýý???????????­????????????????????????­?????????????

 7. Hans napsal:

  Tak nevím, že by to bylo trapné, podle mě je to pěkný článek. A spíše mi přijde trapné těvh několik stejných komentářů svědčících o IQ toho pisatele…

 8. Viktor napsal:

  Vyborne

 9. Drasťa napsal:

  Ja chcu dalsi clanek!!!

 10. Kuba napsal:

  To my všichni

 11. Viktor napsal:

  Petre, mel bys neco napsat. Martas uz je na soutoku Moravy a Drevnice…

 12. chose napsal:

  jako bych videl toho sobotu jak blaboli…

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]