Poslední selfie s Karlem Gottem. Politici nezaváhali ani vteřinu

Gott, Babiš

Reakce na úmrtí Karla Gotta zaplavily sociální sítě. Nejaktivnější byli politici, pro které představoval známý zpěvák konečně srozumitelné téma. Premiér Babiš se bohužel dostal ke svému twitteru dřív, než jeho PR poradce: „Zmena programu. Na výročnom večírku Agrofertu vystúpi místo Gotta Krajčo! Budeme sa těšit!“ Po několika minutách byl příspěvek smazán a nahrazen o něco méně euforickou verzí: „Karel Gott. Provázel mě od mládí. Jeden z největších Čechů, které jsme měli tu čest zažít. Zemřel. Moji ministři za něj zapálí svíčky.“ V tu chvíli bylo jasné, že tuto událost pojme vláda jako poslední selfie s ikonou národa.

Pak už se internetu začaly sypat další reakce a především vzpomínky na mistra. Jaroslav Foldyna chválil Gottovo vlastenectví a dojatě vzpomínal na jeho krásný a ohebný jazyk. Předseda SPD Tomio Okamura zase přišel s domněnkou, že Karel Gott byl český národní hrdina a nikdy by nevystoupil třeba v Německu. Pro Vojtěcha Filipa byl Gott zase největší východní soudruh, i když teda prý komunisty nesnášel. A Zdeněk Škromach se vytasil s historkou, jak kdysi pozval mistra do svého bazénku, jak tam spolu zpívali lidovky a jak se mistr málem utopil, když si loknul domácí třešňovice. Z přiloženého selfie sice vyšlo najevo, že šlo o Miloše Zemana, ale české deníky i tak zařadily tuto historku do svých online reportáží. Ale tam už se řešilo další aktuální téma – poslední rozloučení s mistrem.

Navrhnu vládě, aby se Karlu Gottovi vypravil státní pohřeb se všemi poctami v katedrále svatého Víta. Mši bude sloužit papež František. Pak ho naložíme na lafetu a pojdeme s ním z Prahy do Slanýho, kde tak rád vystupoval. Ze Slanýho půjde pohřební průvod do Průhonic do sokolovny, tam bude trachta. Lafetu potáhnou moji ministři osobně,“ oznámil premiér Babiš překvapivou zprávu. Pak ale zjistil, že Karel Gott měl i rodinu, která měla o podobě pohřbu vlastní představu. Předseda vlády proto druhý den vydal nový rozkaz: „Státní pohřeb se ruší, státní pocty zůstávají. V den pohřbu vyhlásíme minutu ticha, den smutku a týden slev na všechny produkty Kosteleckých uzenin. Vlajky Agrofertu stáhneme na půl žerdi a moji ministři v přímém přenosu zazpívají Lady Carneval.

Neprošel ani plán Andreje Babiše pohřbít mistra na Čapím hnízdě. „Loni jsme tam z dotací na výměnu kotle zřídili krásné pietní místo s výhledem na koňské stáje. Ale respektujeme přání rodiny a na toto místo pohřbíme mého PR poradce,“ přehodnotil další svůj veletoč premiér.

To už se ale do Babišových smělých plánů začali míchat další politici. Ti sice nemají pravomoc organizovat státní pohřby, ale jako zastupitelé mohou navrhovat, co všechno by šlo po Gottovi pojmenovat. Jako první se ozvalo hnutí Trikolóra. „Naše hnutí navrhuje přejmenovat Mezinárodní letiště Václava Havla na Vlastenecké letiště Karla Gotta. Omlouváme se všem fanouškům pana Gotta, s jejich mistrem to nemá nic společného. My jenom nenávidíme Václava Havla,“ napsali na facebook Václavové Klausové a přidali odkaz na petici, kterou k dnešnímu dni podepsali už čtyři lidé.

S návrhy, co všechno pojmenovat po Karlu Gottovi, se poté samozřejmě roztrhl pytel. I toto téma je pro politiky snadno uchopitelné. Premiér Babiš začal u sídla vlády Strakovy akademie (Gottova akademie), pokračoval přes Čapí hnízdo (Gottovo hnízdo) a skončil u Vodňanského kuřete (Vodňanský Gott). Podobně na to šel i prezident Zeman. Název naší největší katedrály se má oficiálně rozšířit na „Katedrála svatého Víta, Václava, Vojtěcha a Karla Gotta se skupinou Ladislava Štajdla.“ Medaile Za hrdinství udělovaná 28. října se přejmenuje na Vítězný řád Karla Gotta a mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček si změní jméno na Karel Ovčáček. A primátor Hřib přišel s originálním nápadem přejmenovat nejslavnější českou památku Karlův most na Karlův most.

7 Komentáře

 1. Každému Pravému prostoru se brzy začne nedostávat životního prostoru.
  Jak píše Suchý…protože smích, ten dělá z lidí obry a z malých dětí staví armády…
  Nedejte se.

 2. Moc vtipně napsáno, gratuluji…

  P.S. Na Pravém prostoru se o autora článku nevybíravým způsobem otírá nějaký „Maximus“, známý to okamurovec a antisemita.

 3. Ministr kultury navrhl, aby se všechna slova obsahující „got“ psala se dvěma T – gottika, gottes, bigottní, fagott. Vyzval i Ústav pro jazyk anglický, aby změnil psanou podobu slovesa get z got na gott.

 4. Pěkné, zvláště pointa! Jediná věc neodpovídá: typ Andrej Babiš (gratuluji k dnešnímu svátku který z důvodu piety K.G. úplně zapadne) by nikdy nic nezlevnil, ani kdyby najednou umřeli Vít, Václav, Vojtěch, Miloš, Karel a Karel. Byznys je byznys a republika.
  Moc krásný název katedrály!

 5. Foldyna chválil Gottovo vlastenectví a dojatě vzpomínal na jeho krásný a ohebný jazyk

  Směju se v busu jako blázen:-)))

  Dík za každé nové ráno autore:-)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.