Prodeje nové Klausovy knihy trhají rekordy. Šmejdi nestíhají objednávat autobusy

ekonom Ševčík

Mezi oslavami 30. výročí pádu komunismu by málem zanikla akce nejdůležitější – představení nové knihy Václava Klause v pražském Obecním domě. Historický dřevěný sál praskal ve švech, což mělo na svědomí odstavené topení, které se organizátorům nevyplatilo pro dvacet hostů zapínat. Akce se jmenovala stejně jako nová kniha, tedy Havel aneb cesta tam a zase zpátky a vydalo ji nakladatelství Levné knihy jako svou 3.687.907 publikaci v edici Levný otop.

Jako první vystoupil sám autor. Když zahlédl mezi diváky ředitele Českého rozhlasu René Zavorala, neudržel se a začal velice emotivně: „Tohle celé je špatně. Neměl bych tu být. Měl bych být ve velmi důležité funkci. Svými prázdnými slovy jste mě připravili o dětství a mé sny. Jak se opovažujete?“ Po obrovském aplausu ekonoma Ševčíka už pokračoval smířlivějším tónem: „Všechny novináře veřejnoprávních institucí bych okamžitě vyházel a nahradil je kvalitními lidmi. Proč Otázky Václava Moravce nemoderuje Xaver Veselý? Ten dovede dát nepříjemnou otázku! Proč na ČT24 nemá své pořady pan Soukup. Ušetřilo by se na překladatelích do znakové řeči, ten člověk si to zrovna překládá sám!“ Ekonom Ševčík klesl na kolena a v náboženském vytržení tloukl hlavou o zem.

Potom se už Václav Klaus věnoval své nové knize. Nechal v sále ztlumit světla a začal pomalu deklamovat: „Pseudoliberální uvažování agresivních progresivistů kulminuje multikultulární masovou migrací. Transnacionální likvidátoři unifikují feminismus a genderismus v militantní pseudodemokracii. Faktická báze anarchistických rovnostářů aktivuje defétismus současného světa!“ Potom přihodil do kotle hrst bylinek a zelený kouř se vznesl vysoko ke stropu. Ekonom Ševčík omdlel a vogonská poezie se propadla na čtvrté místo ve Vesmíru.

Pravda a láska. Co to je? V životě jsem se bez toho obešel,“ zamýšlel se Klaus. Podle něj je nutné se především od těchto pojmů distancovat a bojovat proti všemu, co se na ně odkazuje. Představitelem těchto zhoubných myšlenek je v současnosti podle něj platforma Milion chvilek a před ní je nutné náš národní stát chránit. „Nesmí se opakovat hrůzy posledních válek. Všechny chvilkaře je proto nutné označit, veřejně zostudit a koncentrovat ve speciálních táborech. Jenom tak zabráníme dalšímu zlu!“ hřímal Klaus u pultíku a ekonom Ševčík sebou házel po zemi a kopal kolem sebe nohama.

V následné diskuzi vystoupil bývalý ministr Klausovy vlády Karel Dyba se svým bilančním projevem, v němž shrnul své politické působení za posledních třicet let: „Zcela bezvýhradně souhlasím s Václavem Klausem.“ Po něm si vzal slovo Ladislav Jakl a popsal okolnosti svého posledního napadení v kině, kde mu divák za ním tak dlouho kopal do sedáku, až mu zlomil páteř na dvou místech. „Samozřejmě u toho křičel To je ten Jakl z SPD, čímž ten spratek rušil mě i ostatní děti od sledování výborného filmu Ledové království.

Pavel Bém všem připomněl, že letní olympiáda bude příští rok bohužel v Tokiu a ne na Strahově, čemuž se nejvíc podivil bývalý protokolář Forejt, který měl za to, že žije v zemi plné bílých obláčků a duhových kruhů, kde už žádné Tokio dávno neexistuje. Patrik Nacher z hnutí ANO vše sledoval s neskrývaným obdivem a veřejně potom zadoufal, že se v podobnou sektu nakonec promění i jeho vlastní strana. Vše se schylovalo k závěrečnému vystoupení ekonoma Ševčíka, který poslední půlhodinu setrvával ve zbožné meditaci, a jeho mohutné slzy kanuly na modré linoleum.

Václav Klaus je nejlepším ekonomem i nejlepším politikem tohoto století. Lepší, než byl Masaryk i Beneš. A mnohonásobně lepší, než byl mediálně velebený a adorovaný Václav Havel***,“ začal svůj projev Ševčík. Po aplausu už pokračoval v čistě ekonomickém duchu: „Jeho poslední kniha je to nejlepší, co na současném trhu můžete najít. A my vám ji nabízíme ne za 200 korun, ani ne za 100 korun, ale za rovných 20 000 korun! K tomu zdarma dostanete dalších šestnáct knih Václava Klause a tuto deku z pravých českých ovcí.“ V tu chvíli se masa dvaceti lidí začala nenápadně přesunovat zpět do autobusu, který je sem dopravil. „Rád bych přítomné upozornil, že nájem tohoto sálu, topení a program na vysoké úrovni nás stál soustu peněz. Bude to vaše chyba, když o ně přijdeme. Jestli tuto knihu nechcete pro sebe, kupte ji vnoučkům. Uděláte jim radost. Máte přece rádi svou rodinu. Nebo ne?

Program na vysoké úrovni skončil zhruba po třech hodinách, kdy organizátoři začali návštěvníky po jednom propouštět ven z promrzlého sálu do přistaveného autobusu. Ti si radostně odnášeli smlouvy na další Klausovy knihy a organizátoři mohli být spokojeni. I ekonom Ševčík s trvale zapnutým modrým majáčkem na svém BMW rychle opouštěl akci. V sále tak nakonec zůstali Václav Klaus s Ladislavem Jaklem, ležícím v nepřirozené poloze na zemi. „Tak to vidíš, Jakle. Doba je vymknutá z kloubů, ty jsi vymknutý z kloubů, ale moje knihy zůstávají,“ pochvaloval si Klaus. „V regálech,“ dovolil si ho opravit ležící Jakl.

*** v původním znění, neupraveno redakcí Strach

7 Komentáře

  1. Je to strašně srandovní… Nejlepčí je to jak třepal nohama… V ústavu si to často čteme a jsme rádi, že s tím můžeme kolegovi Tomšů pomáhat, když nás vychovatel nechá.

  2. „… a vogonská poezie se propadla na čtvrté místo ve Vesmíru.“ :))
    Opět super!!! Autore díky, bavíte mě!

  3. Za mě za dlouhou dobu nejlepší! Přejel jsem dvě zastávky v tramvaji. Viděl jsem záznam na Raptor TV (asi minutu, dýl se to nedalo) a ten přepis je přesný.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.