NE olympiádě

V nejbližších dnech dostane pražské zastupitelstvo petici požadující celostátní referendum ke konání olympiády v Česku. Na švédský stůl jim ji osobně předají nespokojení starostové. „Ano, hulákala mi tady pod okny parta nějakých čtrnácti set nesportovně vypadajících individuí, ale ukázal jsem jim dva výmyky na okenních rámech, dvanáct set kliků a oni odešli normálně s protáhlou tváří zpátky do svých jeskyní,“ okomentoval novinářům celou věc primátor Prahy Pavel Bém v červených trenýrkách a bílém nátělníku. Další číslo na pořadu dne byl kotoul vzad, ale vzhledem ke značné příkrosti schodiště zmizel politik všem přítomným velmi brzy z dohledu.

Starostové menších měst se bojí, že finanční náklady na olympiádu by zruinovaly státní rozpočet a na údržbu jejich obcí by tak zbylo méně peněz. To ovšem Bém opět razantně popírá, tentokrát potlučený a z vrcholu skleněného lustru, na který se mu podařilo vylézt bez kyslíku: „To je nesmysl. Ve světě je dnes trend dělat olympiády malé, skromné a laciné. Podívejte se na Čínu.

Ovšem proti olympiádě nejsou pouze starostové. I opoziční ČSSD se na tento nápad dívá jako Martin Bursík na mrtvolku ježka západního, kterého zrovna přejel svým řepkovým Volvem. Nejhalasněji se z opozice ozývá Zdeněk Škromach. Ten se smíchem přiznává: „Olympiáda, to už pro mě není. Já sotva rozeznám činku od tyčinky. Nebo vodu od vodky. Ale sportu jinak fandím, to ano. Tlačenka do toho!“ Ani zelení nejsou tomuto sportovnímu svátku nakloněni. Za všechny názor poslankyně Jakubkové: „Asi by tu byl problém co s tou masivní hmotou kontaminovaného odpadu, která tu zbude po injekčních stříkačkách a transfuzí zaneřáděných od steroidů, EPO, krevních a vepřových konzerv a podobně. Podívejte se na Čínu.

A proti jsou i lidovci. Podle místopředsedy strany Mariána Hoška půjde o další megalomanskou akci, která se opět prodraží, jako už některé nechvalně známé projekty před ní: „Vemte si třeba Kongresové centrum nebo tunel Mrázovka. Anebo oblek Zdeňka Škromacha do tanečních.“ S tím souhlasí i předseda lidovců Čunek a bez řečí připisuje lihovkou pod slogan „Všichni jsme v národním týmu“ svůj dovětek: „Jen přes mou politickou mrtvolu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.