Klaus ekologem

Klaus představil v květnu svou novou knihu s tajemným názvem „Zelená je tráva, Bursík to je vrah a ten míč do modra, to je planeta“, čímž dokázal, že Julínkův návrh na doplácení zdravotní péče nebude u Klausů zřejmě trhák roku. A že si jeho psychiatr přijde na pěkné peníze doložil hned v úvodu autogramiády svou zahajovací řečí: „Nejdůležitějším úkolem lidstva je rozlišit realitu od fantazie a pravdu od propagandy. Zjistit si, co je to Ohnivý pohár a co je to klecové lůžko.“ A v mírném pošťuchování železným sochorem pokračoval: „Nechci lézt ekologům do zelí, ale mám pocit, že naši ekologové nerozeznají zelí od keporkaka, kterého jsem měl dnes k obědu.

Tuto prezidentovu aktivitu přišli podpořit i jeho známí a kamarádi. Například Vladimír Železný, který nejprve vystavil svůj ručně dělaný obrovský transparent s nápisem „Nedopusťme, aby planeta Země dopadla jako planeta Nova!“a potom si vzal slovo. Podle něj to není tak dávno, co se v Praze pěstovalo kapradí a přesličky a v Brandýse rostl dokonce ananas. „Nebo žampióny. Já už přesně nevím.“ A přišel i Luděk Sobota, který přečetl několik úryvků z nové knihy: „Pokud se, é… é…, tedy teploty zvýší, žéé, é…, tak sice zmizí asi nějaký ten ostrůvek, třeba Anglie, cóó? Alé…, alé… teď nevím, co jsem to chtěl říct, chacháá! Jo, už vím – ale zase rozmrzne Sibiř, přátelé! Že ano! A to pak přijdou mamuti a cvičené opice a já nevím co ještě! Děkuji. Chacháá.

Klimatologové komentují Klausovu prvotinu v jejich oboru rozporuplně. Obálka knihy se jim velice líbí, ale s obsahem už mají problém. „Pasuje ekonomiku do pozice všemocné nadvědy. O metanu v zamrzlé Sibiři tvrdí, že ho můžeme rovnou stáčet do bomb a prodávat u benzínových pump. Je to blázen!“ rozohnil se nad knihou klimatolog Jan Pretel. Jeho kolega dodává: „Pan prezident si zřejmě myslí, že když má doma klimatizaci s dálkovým ovládáním, rozumí klimatologii. Problém je bohužel složitější.

Která tvrzení se klimatologům konkrétně nelíbí? Například Klausovo komentování skutečnosti, že se za celé 20. století ve světě zvýšila teplota o 0,6 stupňů Celsia. „No já nevím, jak vy, ale na tričko to ještě pořád je.“A nespokojeni byli i s jeho závěrečnou hláškou, když se prezident loučil se svými příznivci: „Nejvíc mě překvapila teze, že k oteplování nedochází pouze na Zemi, ale i na Marsu, Jupiteru, Saturnu a dokonce i na Plutu. A že tam už je to už vážně zapotřebí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.