Domácí
Vložil Petr Tomšů 11. 1. 2007

Paroubek, TopolánekCo je to za taškařice? To je jako Vyvolení?“ zajímal se při vstupu do jednací místnosti Miroslav Kalousek a začal se shánět po zpovědnici. Jeho údiv byl na místě. Předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek totiž trval na jednání s ODS pouze před televizními kamerami. „No tak zaprvé mám celkem strach, že mě bude chtít Topolánek už asi zabít a za druhé by měli diváci vidět, jak takové normální jednání probíhá v realitě, bez přetvářky, přirozeně,“ zdůvodnil své rozhodnutí Paroubek. Potom vesele vrhl křivý pohled na svůj protějšek z ODS a se slovy „Jsem Vladko z Vyvolených“ se začal zuřivě houpat na židli.

I ostatní přicházející politici pohlíželi na přítomný televizní štáb stejně nedůvěřivě jako mimozemšťani na Dänikena. Jejich reakce se ale lišily. Od toporného úsměvu Pavla Béma s igelitkou na hlavě až po Martina Bursíka, který se hned ve dveřích svlékl do plavek a šel se osprchovat. Snad nejmenší radost z televizního vysílání projevoval předseda ODS Mirek Topolánek. „Já vás tu nezval,“ vmetl do tváře Jiřímu Čunkovi, kterého mylně pokládal za klapku televizního štábu a poslal ho pro tatranku.

Zjevně mimo byl Bohuslav Sobotka. Neustále dával někomu palec a posílal ho ven. Ve finále omotal zeleným šátkem koleno lidovce Kalouska a okomentoval to slovy: „Promiň, Mirku, ale jsi to ty. A je to za to tvoje spolčování s komunisty. Prostě to, cos udělal, to se na mě nezlob, ale to bylo svinstvo. Kdyby to udělal tady Jirka nebo Pavlík, ale ty? To mi prostě hlava nebere. A je to můj názor, já si můžu myslet, co chci a já si prostě za tím svým osobním názorem stojím. I když je blbý.

Potom už došlo na konkrétní debatu o tom, zda sociální demokracie podpoří druhou Topolánkovu vládu. Tady se už cítili na koni všichni účastníci jednání. První, kdo vypadl z role, byl právě Topolánek. Po jedné poznámce sociálních demokratů na své rodinné poměry se už neudržel: „Milý Slávku Sobotko, kašlu na ty televizní kamery. Ale chci říct, že se mi nelíbí tvůj farizejský přístup. Jsi stejný kazišuk jako třeba u nás Tlustý.“ Sobotka ovšem ze své role nevypadl: „Jsi to ty. A je to za ty tvoje nezasunuté židličky po jednání a nedopité sklenky od Matonky. Ani jednou jsi nepřipravil společnou snídani nebo oběd!

Debata postupně spěla ke svému kolapsu a situaci se snažil zachránit Čunek s docela jasným a kupodivu smysluplným dotazem: „Budete s námi dál jednat o podpoře vlády?“ Slovo si vzal Paroubek: „Je mi líto, ale už není možné pokračovat tímto způsobem. A ať všichni diváci u televizních obrazovek vidí, čí je to vina. Volte Quimbiho!
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,184 přečtení

16 komentářů k “Big Bratři”

 1. DericCaster napsal:

  Výborné jako vždy. „Volte Quimbiho“ :-)))

 2. pjotter napsal:

  perfektní :-)))

 3. Viktor napsal:

  Dable!

 4. Peťa napsal:

  naprosto perfekní!!!

 5. Chim napsal:

  Tohle prostě nemá chybu: Snad nejmenší radost z televizního vysílání projevoval předseda ODS Mirek Topolánek. „Já vás tu nezval,“ vmetl do tváře Jiřímu Čunkovi, kterého mylně pokládal za klapku televizního štábu a poslal ho pro tatranku.

 6. PPY napsal:

  Thumbs Up
  prostě výborné!

 7. Anonymní napsal:

  Jsi stejný kazišuk jako třeba u nás Tlustý…to nemá chybu, celej článek je bomba!!

 8. Roberto napsal:

  Ták sem rád, že je zde něco nového.....a hlavně výborného!!!

 9. Hlava napsal:

  Paráda, už dlouho jsem čekala nějaký nový článek. Jen tak dál.

 10. Karlucci napsal:

  vynikající, super!

  Mám dotaz, nechtěl bys tady udělat takový hlasování a „nejlepší hlášku ever“ ze všech článků co se tady kdy objevili ? Pak to po nějaký době vyhodnotit a udělat TOP 10. Myslel jsem, že by každej mohl navrhnout 3 hlášky, pak by se z toho udělala taková anketa a tam by se hlasovalo… co ty na to ?

 11. Vonotar napsal:

  „pohlíželi na přítomný televizní štáb stejně nedůvěřivě jako mimozemšťani na Dänikena.“
  Clovece kam ty na tyhle hlasky chodis?

 12. Sep napsal:

  Dost dobrý! Quimbi rulez!

 13. motor napsal:

  Sqelé gratuluji k článku.Jen houšť a větší kapky.

 14. goldstein napsal:

  Už se nemůžu dočkat článku na téma „Hlasování o nové vládě“. Tohle téma je určitě dost vděčné.

 15. Alexanderovic napsal:

  Milý Slávku Sobotko, kašlu na ty televizní kamery. Ale chci říct, že se mi nelíbí tvůj farizejský přístup. Jsi stejný kazišuk jako třeba u nás Tlustý.“ fakt dobry

 16. titin napsal:

  paroubek

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]