Ucha ve Sněmovně

Městský soud v Praze zamítl v plném rozsahu žalobu Vlastimila Tlustého na společnost Tatramat. Poslanec se domníval, že byl svou pračkou odposloucháván ve vaně a že záznam jeho slavnostního zpěvu hymny při sprchování někdo neznámý odeslal do pořadu Receptář, kde ho použili jako podkresu k reportáži jak nejefektivněji porazit 814 kusů dobytka podezřelého na BSE doma na zahrádce.

Soudkyně Dagmar dospěla k závěru, že Tlustý je zřejmě hodně nemocný člověk a vzhledem k jeho zdravotnímu stavu ho odmítla odsoudit za znevažování státní hymny, kterou poslanec pouštěl v soudní síni pořád dokola a upozorňoval přitom ostatní účastníky na povedená místa a výšky, které vyzpíval. Vlastimil Tlustý se osm pikosekund po vynesení rozsudku odvolal k Vrchnímu soudu v Praze.

Poslanci vadilo i to, že tehdejší mluvčí Tatramatu Jan Kučmáš vysvětlil incident médiím tak, že si Tlustý mohl v dětství přivodit pádem ze schodů složitou mentální poruchu osobnosti, čímž by se zároveň vysvětlilo i jeho další počínání ve sněmovně. Veřejnost tak podle Tlustého nabyla dojmu, že je to úplný magor. Což je shodou okolností i popisek pod jeho jménem v letošní oficiální encyklopedii Kdo je nikdo.

Aféry kolem údajných odposlechů se v Poslanecké sněmovně objevují pravidelně. S podezřeními přicházejí nejen poslanci ODS, ale i vládních stran. Předseda sněmovní komise pro kontrolu BYS (ODS) Jan Klas se také dost dlouho domníval, že je odposloucháván mikrofonem nade dveřmi kanceláře, než přišel na to, že jde o klimatizaci. Poslanec Josef Hojdar (ČSSD) měl zase celou dobu nutkavý pocit, že je během televizní debaty na Primě filmován na kameru. Se zatím nejnafouknutější aférou dorazil včera do sněmovny Petr Mareš. Toho nejen že odposlouchávají a natáčejí, ale navíc ho i pravidelně unášejí mimozemšťané a dělají na něm různá nechutná vyšetření.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.