Prima útočí na Novu

Televize Prima, poté co poslední rok cílevědomě přicházela o zbytky diváků tím, že chaoticky měnila začátek hlavních zpráv, se rozhodla ukončit vlastní utrpení a spáchat komerční sebevraždu. A to tak, že hlavní zpravodajský pořad přesune na půl osmou, tedy na dobu, kdy na Nově začínají Televizní noviny. „Začneme 4. února, v den kdy Nova slaví narozeniny. Bude to taková prima kudla do zad,“ prorokuje Pavel Zuna, šéf zpravodajství na Primě. Jeho protějšek na Nově, Martin Ondráček, to spíš považuje za další dárek k narozeninám: „My v tom vidíme třešničku na dortu. Prakticky je nám jedno, jestli proti Voříškovi nasadí Zůnu nebo poklici od auta. Naše postavení je neotřesitelné.

Výkonný ředitel Primy Petr Chajda to ovšem nevidí tak tragicky. „Půjde o největší zásah do našeho vysílání od té doby, co jsme naučili sporťáka mluvit,“ pochvaluje si Chajda. Do propagandy nového schématu se zapojil i Pavel Zuna. Náročné otevírání kufrů mu sice zatím nedovoluje aktivně se zúčastnit mediálního souboje, nicméně svou převratnou vizi má jasnou: „Chceme vysílat pro lidi.“ Čímž zjevně narážel na nápad Terezie Kašparovské přeorientovat vysílání na zoologické zahrady, čímž by mohli svůj podíl na trhu až zdvojnásobit. Pavel Zuna by také chtěl pomocí zpravodajství vyprávět příběhy: „Kotě na stromě je trhák vždycky. Ale my chceme jít dál. My si zjistíme, kdo tam to kotě vysadil, případně proč hasiči přijeli až za dlouhé dvě hodiny a kdy kvůli tomu hodlá ministr vnitra odstoupit. To bude naše povinnost.

Rozdíly mezi Novou a Primou tu ovšem jistě jsou. Především jde o technické zázemí a samozřejmě finance. Zatímco Nova má obojího vrchovatě, Prima na tomto místě mohutně, ale statečně kulhá: „Z šedesáti procent dělají živé vstupy. Tím není zpravodajství lepší. Není hrdinství být živě u něčeho, co se stalo před šesti hodinami. Hrdinství je nepřijet tam vůbec, dozvědět se o tom na poslední chvíli a udělat o tom reportáž,“ přemýšlí Zuna nahlas. Oproti Nově se Prima nechystá ani na internetový zpravodajský server. „Ne, nemyslíme si, že internet má budoucnost. A když bude nejhůř, tak nějaký funkční server koupíme. I s monitorem,“ zatloukl Zuna poslední hřebík do rakve.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.