Zájem o radar upadá

Kolem amerického radaru v Brdech je opět dusno. Vládní zmocněnec Tomáš Klvaňa obvinil odpůrce tohoto radaru, že zablokovali speciální telefonní linku. Na lince 800442244 si mohl zájemce požádat o reklamní letáček k běžnému policejním radaru a pohlednici s Klvaňou, na pozadí s žižkovským vysílačem. V současné době se ovšem na lince pouze dozví, že záznamník je beznadějně plný. „Ten záznamník měl kapacitu šest hovorů. To ať mi nikdo netvrdí, že tady najednou existuje tolik zájemců o objektivní informace o radaru. To je prostě sabotáž,“ zuřil Klvaňa na tiskové konferenci.

Následoval očekávatelný dotaz jednoho z novinářů, zda by se záznamník nemohl třeba vynulovat a znovu nasadit na telefonní linku. „Ne, to je vyloučené, linku jsem odhlásil, číslo jsem zrušil. Šest hovorů, to je jasná sabotáž,“ neustoupil Klvaňa. A k lepšímu dojmu mu nepomohlo ani prohlášení přítomného Jana Tamáše – mluvčího iniciativy NE ZÁKLADKÁM: „Ani jsem nevěděl, že taková linka existovala a už vůbec netuším, jak by se dala zablokovat. Akorát včera jsem tam párkrát zavolal a vždycky se ozvalo to samé – Tady Tomáš Klvaňa. Momentálně nejsem doma, hraju squash s Topolánkem. Po zaznění tónu zavěste.“ Klvaňa se brání: „Informace o této informační telefonní lince visí už měsíc na nástěnce ve Strakově akademii ve druhém patře. Kdo chce, mohl si ji tam najít. Je to hned vedle rozpisu povinných směn squashe s Topolánkem.

Podle průzkumů agentury Okres Fraktur je zřejmé, že veřejnost je debatou o radaru v Brdech už znechucena a nechce již další rozhovory a návštěvy politiků u nich doma snášet. „Ano, také jsem si tento průzkum četl. A vůbec se těmto lidem nedivím, taky je mi z toho blbě. A proto všem pošleme zadarmo DVD s kompletními informacemi o radaru, včetně všech policejních stanovišť, kde je budou příslušníci používat a pochopitelně žižkovský vysílač,“ motal informace evidentně unavený Klvaňa.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.