Novela pohřebnictví schválena. Budete se těšit na svůj pohřeb, tvrdí Šlechtová

Sales Manager Šlechtová

Poměrně hladce prošla Senátem novela zákona o pohřebnictví. Její předkladatelka, mírně labilní ministryně Karla Šlechtová, neskrývala slzy dojetí. „Pro každého občana tato novela znamená, že určitě zemře. Je konec nejistoty. Prakticky už teď jsme všichni mrtví.“ Potom si ministryně teatrálně vlezla do své oblíbené rakve. „Říkám jí Boženka,“ vzlykla ještě a zaklapla za sebou víko. Novinářům pak pohřební zřízenci rozdali žulové náhrobky ve formátu A4, kde byly vysvětleny další výhody nového zákona.

Mediálně nejvděčnější je konec papírových rakví. „Papírnictvím budeme ztrátu kompenzovat. Podle nového zákona musí být rakev ze dřeva, musí se skládat z maximálně dvanácti dílů a musí u ní být srozumitelný návod ke kompletaci včetně imbusu. Takže konec nesmyslným IKEA malůvkám, které jsem nikdy nepochopila,“ vysvětlila ministryně Šlechtová poté, co ji zřízenci po zoufalém volání o pomoc vyprostili z Boženky.

Když už jsem vylezla z té rakve, musím také zmínit regulaci vystavování mrtvol. Už to nebude možné bez jejich výslovného souhlasu. To znamená konec takových pochybných akcí jako výstava těl Bodies, nechutných školních exkurzí u hrobů pravěkých lovců a Karel Gott bude muset svá vystoupení v televizi také omezit.“ Potom představila své dva pomocníky. „Toto jsou pracovníci pohřební služby Nezatlučeš. Dlouho jediné pohřební služby, která nabízela své služby v čekárnách našich nemocnicích. Nový zákon umožní naplnit naše nemocnice novými aktivními obchodníky pohřebních služeb.

Nakonec ministryně zvážněla. Sedla si do rakve a nechala v sále zhasnout. „Já jsem ta krematoria objela, objela jsem několik pohřebních služeb, byla jsem v tom procesu od A do Z. Spouštěla jsem rakev s nebožtíkem do hrobu, zajížděla jsem s rakví do spalu, slyšela jsem ty lidi křičet. Já rozumím tomu, že se pohřební služby brání větší transparentnosti, nejednou chtěli do spalu nacpat i mě. Ale nemají snad mrtví právo na slušný kvádro a bytelnou rakev?

Ne,“ odpověděli dva černí havrani a zatloukli víko nad paní ministryní. Tentokrát již definitivně.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.