Klaus v Plzni

Prezident Václav Klaus navštívil včera v rámci svého turné Klaus je pravda město Plzeň a prožil tam zajímavý den. Přinášíme zde stručný výtah z jeho návštěvy.

10:00
Prezident přijíždí k budově krajského úřadu. Z vedlejší základní školy na něj z oken hrozí prvňáčci a hází po něm pytlíky s mlékem. „To ti posílá tatínek za zrušení společného zdanění manželů,“ volá na něj malá holčička ze třetího patra a vyhazuje z okna shnilý meloun. „Dej pozor, ať z toho okna nevypadneš,“ usmívá se Klaus a upozorňuje na holčičku své bodyguardy.

10:20
Klaus na začátku promluvy nejprve připomněl svůj legendární výrok: „Jak jsem již řekl na Nový rok a ostatním to připadalo hodně vtipné, prožívám své nejlepší období v životě.“ Následovaly dotazy, na které organizátoři v záchvatu nadšení vymezili 40 minut. I minuta by byla příliš. Padla pouze jedna otázka na Schengen a to od Klause samotného, který si pro tyto případy udělal kurz břichomluvectví. Vzápětí si i sám, už normálním hlasem, odpověděl: „Ano, to je dobrá otázka. Zrušit hranice, to je jako když si v bytě vysadíte dveře. Anebo brukev. Je to prostě hloupý nápad.“

11:30
Na tiskové konferenci odpovídá Klaus na dotazy novinářů. K brzké době prezidentské volby podotýká: „Klause nebo Švejnara, to není Losnu nebo Mažňáka. To je totiž zásadní volba – Klause nebo Antikrista.

12:30
Klaus si prošel chrám sv. Bartoloměje a pro štěstí si šáhnul na pozlacenou figurku u chrámového zábradlí, když ji předtím ochranka polila savem a vydrhla až na měď. Při procházení Dřevěnou ulicí se zase Klaus upřímně podivuje, proč se této ulici říká dřevěná, když je z asfaltu. Úředníci v průvodu za ním jen chápavě pokyvují hlavou a ukazují si na čelo.

14:10
Prezident vede diskusi se studenty vysokých škol. „Za nás nebyly žádné kalkulačky, počítače nebo tabule. Já měl na výšce jen dřevěný penál, mořskou houbu a boty jsem si půjčoval se sourozenci,“ zavzpomínal Klaus na své vysokoškolské studium.

17:02
Václav Klaus začal podepisovat svou poslední knihu. „Globální oteplování je jako Švejnarova šance stát se prezidentem – všichni o ní mluví, ale nikdo ji nikdy neviděl,“ uvozuje svou autogramiádu. V nekonečně dlouhé řadě na podpis stojí tři lidé, z nichž první dva v ruce svírají knihu Jak jsem se mýlil v politice od Miloše Zemana a třetí chtěl podepsat papír od Úřadu práce, že ho prezident nezaměstná.

17:20
Končí autogramiáda skončila i prezidentova návštěvě. Naposledy ještě zamává zavřeným oknům a jako známý fanda českého zboží nasedá do audiny a mizí směr Praha.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.