Nejlepší řidiči jsou opilí poslanci

Včera podal odvolání proti rozsudku soudu Ondřej Plašil, další poslanec, kterého policie nachytala opilého za volantem. „Za polehčující okolnost považuji to, že se politik neschovával za poslaneckou imunitu, jako to dělávají ostatní. Chvilku se nám sice schovával za patník, ale to bylo spíše symbolické,“ prohlásil soudce. „Výrazně přitěžující okolností je ovšem skutečnost, že poslanecké imunity nevyužil jen kvůli tomu, že nebyl schopen souvislého slova a špatně rozumět mu byl i text písničky,“ dodal. Poslanec pokorně přiznal, že odpoledne vypil v Kolíně dvě nealkoholická piva a v noci si pak odjel zaběhat na svou chalupu do Kamenné Lhoty. Cestou jej přepadla nevolnost a protože chtěl volat bratrovi, použil ústní sprej. V tu chvíli ho zastihla policejní hlídka, jejíž verze se od té poslancovy diametrálně liší.

Policista jej údajně sledoval asi šest kilometrů, během kterých se mu nepodařilo poslance předjet, neboť styl jeho jízdy (levá krajnice – pravá krajnice – příkop – zábradlí mostu – řeka – břeh – rybář – levá krajnice) mu to nedovoloval. Když ho konečně dostihl, poslanec zrovna zvracel za autem a řval asi na bratra do flašky rumu. Na požádání předložil hlídce doklady do kaluže a nekladl odpor. „Naopak, byl spíše přítulný. Na poslanecké imunitě netrval, jediné na čem trval byl hlasitý zpěv písničky o nějakém myslivci. Když jsme ho vyzvali k dechové zkoušce, zatroubil nám do diagnostického přístroje prezidentské fanfáry. Těsně předtím, než přístroj zkolaboval, ukázal 1.24 promile, což by odpovídalo tak třem cisternám nealkoholického piva. Odběr krve odmítl, protože ho prý v mládí pokousal krokodýl a od té doby se krve bojí,“ popsal incident zasahující policista.

Obhájci poslance Plašila se naměřený údaj nezdál. U soudu trval na jeho vyškrtnutí, protože „závažným způsobem přitěžuje mému klientovi“. Podle něj není možné, aby člověk, který vypije dvě nealko piva nadýchal tolik promile. „Jediným zdůvodněním pro tuto cifru je vada přístroje. Mě nenapadá žádné jiné logické ani fyzické zdůvodnění,“ trval na svém obhájce. Soud však celkem lehce nadhodil ještě jedno řešení – poslanec pil a lhal. Tomu se obhájce zdráhal uvěřit a na místě navrhl pro svého klienta titul Spravedlivý mezi národy. Navíc soudu dodal studii agentury OKRES FRAKTUR, podle níž jsou nejlepší řidiči právě opilí poslanci.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.