Páteční svatořečení

Páteční inaugurace staronového prezidenta Václava Klause neproběhla tak hladce, jak by si to organizátoři přáli. Jako lichý se například ukázal zákaz pouštět kohokoliv do sálu, když bude prezident svůj slib signovat několika kaňkami. Moravák Čunek přijel samozřejmě pozdě. „Víte, já nejsem zvyklý na pražský provoz. Škromach mi tvrdil, že se tady jezdí vlevo a místo blinkru se používají stěrače, takže se mi cesta tímhle způsobem trošku protáhla. Nehledě na to, že poslední část jsem musel běžet, protože někteří zběsilí řidiči trvali na osobní konzultaci,“ tvrdil zpocený Čunek a sháněl se po Škromachovi. Ten byl už v sále, kam ho ovšem uvaděčka nesměla pustit. Nakonec se jí ho ale zželelo a s baterkou a v předklonu ho zavedla na jeho místo: „Máte štěstí, teprve běží týdeník.

Dalším sporným momentem bylo Klausovo následné poklonění ostatkům svatého Václava. Prezident se totiž nešel ani tak poklonit, jako si prohlédnout místo svého posledního odpočinku. Nechal si otevřít oltář s ostatky, které vysypal ven a na chvíli se nasoukal dovnitř. „Je to tu trochu těsné, ale půjde to. Škoda, že musíme čekat, až zemřu,“ špičkoval Klaus, ale na mnohých tvářích přítomných šokovaných duchovních bylo vidět, že by se jim teď pár cihel a kýbl malty docela hodilo. Nicméně aspoň připojili pár motliteb k vyhánění zlých duchů.

Poslední chybkou se stala tradiční salva jednadvaceti ran z hradních děl směrem k Lidovému domu. Klausovy motlitby, aby Paroubek seděl v práci, nebyly vyslyšeny. Šéf ČSSD mu dýchal na záda a mohl tak sledovat, kam letos dělové koule letí. Několik z nich přestřelilo a místo v sídle ČSSD pomohly vyřešit následky Čunkovy cesty přes Nuselský most. Další koule zase nedostřelily a návštěvníci Karlova mostu zažili menší šok. Tuto situaci pohotově zachránil Pavel Bém, který Klause ubezpečil, že ho stejně chtěli opravovat a poté přejmenovat na Václavův most. Do lidového domu tak doletěla až poslední koule, která vyděsila přítomného Melčáka, který se snažil využít nepřítomnosti všech a odnést si svoje věci ze skříňky. Paroubek v hlubokém předklonu poděkoval svému novému prezidentovi.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.