Ministři v demisi trpí depresí. Bez mediálních poradců nefungují

Milek Jurečka
Nový ministr zemědělství je prakticky neviditelný

Být ministrem v demisi je podle psychologů jedno z nejvíce frustrujících zaměstnání. Podobně na tom je už snad jen tiskový mluvčí s poruchou osobnosti nebo pyrotechnik v depresi. Není divu, že mediální výstupy takto postižených členů vlády směrem k veřejnosti jsou na hranicích příčetnosti a zvládají je pouze díky výkonným mediálním poradcům. A na těch se rozhodně nevyplatí šetřit.

Ministr zemědělství v demisi Jiří Milek nepatří k nejvýraznějším osobám. Úředníkům na ministerstvu trvalo měsíc, než nového ministra vůbec zaznamenali. Jeho maily automaticky končily ve spamovém koši, na poradách se schovával za květináčem a při osobním jednání ho bylo možné zahlédnout, pouze pokud úředník rozostřil zrak a zadíval se na místo půl metru za předpokládaným ministrem. Teprve pak se ministr vyloupne do reality, jako to dělají šikovně vytvořené 3D obrazy. Chce to ale grif. Ministr Milek, vědom si tohoto handicapu, začal využívat služby mediální poradkyně Mirky Čejkové. „Původní cena byla 80 tisíc měsíčně. Paní Čejková tvrdila, že za tuto částku mě příliš nezviditelní. Navrhla přihodit sto tisíc a už o mně mluví celá republika. Je to zkrátka profík,“ pochvaluje její služby květináč v ministrově pracovně. „Na osobním vystupování ještě zapracujeme,“ omluvil se tchýnin jazyk.

Což není docela jisté, o smlouvě se dozvěděl premiér v depresi Andrej Babiš. U svých mediálních poradců si ověřil, že toto jednání neobsahuje jeho předvolební knížka slibů a jeho mediální výstup směrem k ministrovi zemědělství poté vešel do učebnic osobního couchingu: „Zrušit, vyhodit! Hned!“ Pro server Sputnik pak ještě údajně dodal: „Ministři dostali příkaz šetřit. Jestli ministři potřebují mediální podporu, ať jdou k Soukupovi. Ten je za to placený. Myslím, že novičok nevyrobili v Rusku.

Jak vyplývá z telefonního seznamu ministerstva, ministr Milek zaměstnává ještě jednoho mediálního poradce Petra Jelínka. „Ale ten je z Agrofertu, ten si tam hlídá zakázky na těžbu dřeva. A jeho jediná rada zatím byla, abych to nikomu neříkal,“ brání ministr Milek svou investici do Čejkové. „A navíc jsem ušetřil. Propustil jsem pracovníky, kteří seděli na dvou židlích, a ponechal jsem pouze ty, kteří jsou v dlouhodobé pracovní neschopnosti a nemocenskou jim platí stát. To mi poradil můj nový ekonomický poradce Jaroslav Tvrdík.

Zcela jinak pojala své mediální poradce ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová. „Náš úřad chce být přátelský k lidem. Šéfku poradců mi dělá paní Zdráhalová, to je teta z druhého kolena a shodou okolností její dcera pracuje přímo v mé kanceláři. Mám tu i dva bratrance, tři sestřenice, veselého strýce Oldu, babičku, její sousedku a podařilo se nám zaměstnat i tchánova psa. Jsme tady jedna velká rodina,“ pochvaluje si ministryně. S tím, že jde o příbuzné, nemá paní ministryně problém: „To tak náhodou vyšlo. Nic zatím nehledejte. Všechno jsou to odborníci.

1 Komentář

  1. „Myslím, že novičok nevyrobili v Rusku.“ – ta sedla 🙂
    Ještě tu o nalezených 170mld …
    Díky, opět mě strach vylepšil den, hned sem si našel několik stereogramů.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.