IT esoterik ministryně Šlechtové: Na hackery máme čakry

esoterik Šlechtová
IT esoterik pomáhá i v ekonomickém oddělení

V minulém článku jsme se podívali na zoubek poradcům na ministerstvech zemědělství a práce a sociálních věcí. Bylo by ovšem chybou vynechat ministerstvo obrany. IT specialisty z řad esoteriků soukromé firmy příliš nezaměstnávají. Hlavní důvod je, že potřebují, aby firewall fungoval spolehlivě vždy a ne jen, když je Venuše v konjunkci se Saturnem. Na ministerstvu obrany naopak usoudili, že kombinovaná kvalifikace esoterika s fyzioterapeutem je přesně vhodná na místo poradce pro kybernetickou bezpečnost. Sešli jsme se s panem Teršlem, který tuto exkluzivní kvalifikaci vlastní, a krátce s ním probrali jeho činnosti na ministerstvu obrany.

Přiznám se, že jsem očekával kancelář provoněnou bylinnou esencí, ale tady se vám kouří z něčeho jiného.
Ano. Už dva dny se mi kouří ze serverovny.

Zkoušel jste s tím něco udělat?
Zkoušel jsem to přerazit vonnými tyčinkami, ale už mi došly.

Nezkoušel jste to opravit?
Díval jsem se do návodu. Píšou tam „v případě problémů odpojte zdroj od sítě“. Přijde mi to velmi metaforické. Pokoušel jsem se na server napojit svou myslí a jeho vnitřní zdroj štěstí odpojit od sítě zla, ale je tam určitý vnitřní blok. Ještě na tom oba zapracujeme.

Jaká přesně je vaše náplň na ministerstvu obrany?
Mám na starost kybernetickou ochranu paní Šlechtové.

Co to znamená?
Snažím se, aby žádný útok z kyberprostoru nenarušil osobní karmu paní ministryně.

Jak?
Zrovna včera přišel paní ministryni podezřely mail. Chtěla vědět, jestli ho může otevřít. Tak jsme provedli krátkou seanci, během které jsme mail okuřovali tibetskou směsí koření. Nakonec jsme usoudili, že bude nejlepší ten mail smazat a neotvírat.

To je ovšem trochu zdlouhavé.
Já času nelituju, jsem placený od hodiny.

Máte nějak speciálně zabezpečení počítače? Myslím antiviry, firewally.
My spoléháme především na horoskopy. Pokud nám v něm vychází kritické období, tak raději počítače ani nezapínáme. To bylo například celý březen. Navíc paní Šlechtová je blíženec. Je ovládána planetou Merkur. A pokud je Merkur v konjunkci s Jupiterem, což bude brzy, můžeme očekávat velké změny v její karmě.

A teď je Merkur v jaké fázi?
Teď je Merkur v konjunkci s ISS. To je dobré znamení.

Jaké další metody používáte v kyberbezpečnosti?
Osvědčila se mi numerologie. Když dostanu na stůl nový počítač, najdu si jeho sériové číslo a spočítám, jak bude fungovat. Když čísla nevyjdou dobře, počítač reklamuju.

Takže technika na ministerstvu musí být v bezvadném stavu.
Bohužel ne vždy se to podaří. V pondělí se paní ministryni zablokoval notebook. Ale totálně. Nešel vypnout, myš se nehýbala, aplikace neodpovídaly. Chtěla zavolat jejich ajťáka, ale rozmluvil jsem jí to. Ona zapomněla, že jsem taky fyzioterapeut. Vzal jsem zablokovaný notebook, párkrát ho ohnul, protáhnul, promasíroval, trošku ho pošlapal no a pak teprve jsme zavolali toho jejich ajťáka.

IT specialisté z ministerstva se na vás dívají jak?
Cítím z jejich karmy negativní emoce. Když jsem jim na poslední poradě předváděl jak zabránit DDoS útokům pomocí siderického kyvadla, polovina z nich odešla. Někteří nadobro. Přitom nebýt mě, nepřišli by na obrovskou bezpečnostní díru v obranném systému České republiky.

Jakou?
Přišel jsem na to na pravidelném středečním briefingu, kdy na odboru informatiky provádíme výklad snů. Paní ministryni se zdálo o obrovském chlapovi na motorce s čapím hnízdem na hlavě. Ten sen byl velmi negativní, on na ni křičel, ať uhne, ale ona se ho stále držela a křičela. A mě to došlo. Máme tady nebezpečí, které na sebe upozorňuje, ale my o něm nevíme. Prošel jsem si tedy tajné plány obrany republiky a pak už to bylo jasné. Naše koncepce totiž nepočítá s útokem ze vzduchu a z velké dálky.

Myslíte mezikontinentální balistické rakety?
Myslím kosmickou flotilu vesmírných lidí, která se už blíží. S odborníky teď promýšlíme strategii obrany proti útoku Aštara Šerana. Každý den věštíme z karet, až se z nás kouří.

Prosím vás, ti odborníci mají nějaký titul?
Ano. Všichni jsou to čestní držitelé Bludných balvanů.

A když jsme u toho, vy sám máte nějakou vysokou školu technického zaměření, nějakou praxi v oboru?
Samozřejmě. Já jsem absolventem vysoké školy života.

Ha ha.
Ale já to myslím vážně.

Aha. Tak vám děkuji za rozhovor.

2 Komentáře

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.