Tato země není pro živý. Prezident Zeman jmenoval vládu sebevrahů

Babiš Hamáček
První zasedání vlády

8:20
Jako první dorazil na Hrad kandidát na ministra zahraničí Miroslav Poche. Problém má už s bezpečnostními rámy. Rámy pískají a ochranka tvrdí, že jeho minulost byla detekována jako nebezpečná pro prezidenta.

8:25
Přijíždí premiér Babiš. Krátce se zdraví s ochrankou u brány. Jeho auto se poté nemůže rozjet. Zběžná prohlídka vozidla objevila bývalou ministryni Šlechtovou zavěšenou na zadním nárazníku. Nechce pustit premiérské audi do areálu Hradu a křičí na Babiše, jestli ví, kdo je.

8:35
Předseda ČSSD Hamáček přichází pěšky. I on se zdraví s ochrankou a mistrně se vyhýbá paní Šlechtové. Poté jí doporučuje, aby se na svou existenci zeptala opodál stojící sochy TGM.

8:55
Skupinka komunistů ležérním krokem prochází bezpečnostním rámem, který kupodivu mlčí. Na dotaz velitele ochranky, zda nepřichází pozdě, odpovídají, že odsud prakticky nikdy neodešli.

8:59
Na poslední chvíli přibíhá David Rath. Dovnitř ani nechce, prý si jen počká na novou ministryni zahraničí. Dostal na ni skvělé reference, co se týká jejího názoru na kriminální kauzy politiků.

9:00
Znějí úvodní fanfáry z Pata a Mata. Hradní stráž do sálu slavnostně přináší mírně začouzené červené trenýrky a mírně začouzeného prezidenta Zemana.

9:05
Prezident osobně předává novým ministrům dekret o jmenování, dekret na půdu a každému ještě jeden Benešův dekret.

9:07
Ministryně financí překvapila prezidenta svými temně modrými šaty, takže pan prezident k její osobě přidal zdravici lidovým milicím a zeptal se jí, kterou fabriku hlídá.

9:10
Jmenování nepřítomného ministra zahraničí proběhlo metafyzicky. Zeman popřál prázdnému místu mezi ministry hodně štěstí a předal mu dekrety. Ty zůstaly viset ve vzduchu a venku před rámem se kolem Miroslava Pocheho rozlilo jasné oslňující světlo. Ochranka začala střílet.

9:15
Prezident ve svém projevu připomněl výročí justiční vraždy Milady Horákové, které připadlo právě na tento den. Přísahal, že její smrt nebyla marná. Načež už došlo k přípitkům a Zeman si připil s představiteli KSČM na podporu nové vlády.

9:20
I premiér Babiš se snaží o projev, ale jeho kuňkání zaniká v cinkotu skleniček a zpěvu internacionály. Mluvčí Ovčáček si z jeho projevu poznamenal záhadná slova – Masaryk, covfefe, práce a humidovat.

9:30
Společná fotografie nové vlády na schodech do hladomorny. Při vyvolávání fotograf objeví na negativu tajemnou rozmazanou osobu na místě ministra zahraničí. Nezřetelný strašidelný obličej sleduje prezidentovu postavu a je plný utrpení.

9:45
Kompletní vláda odjíždí na první jednání do Strakovy akademie. Nad vládním autobusem se vznáší instantní karma Miroslava Pocheho následovaná klopýtající Šlechtovou a vděčnými pohledy Hradní stráže. O něco později vyrazil za autobusem David Rath na svém mírně zdeformovaném kole.

9:55
Kousek od Strakovy akademie autobus končí u krajnice. Řidič vulgárně nadává na naftu, která netáhne a je plná zeleného svinstva. Andrej Babiš mu dává za pravdu a k sídlu vlády vyráží ministři pěšky.

10:10
Před sídlem vlády čekají na ministry první demonstranti. Hamáček se s oběma pozdravil a vyjádřil přesvědčení, že spolu budou dobře vycházet. Načež si poznačil jejich jména a poskytl první pomoc doktorovi Rathovi, který před ním spadl z kola. „To je tuto dekádu už podruhé,“ usmál se Rath.

10:30
Na prvním, víceméně formálním, zasedání vlády ministři odhlasovali důchodovou reformu, reformu zdravotnictví, přijetí eura a konfiskaci majetku církvím.

10:50
Na tiskové konferenci po skončení vlády David Rath prohlašuje, že je nevinný a že jde o spiknutí vládních špiček, které ho chtějí odstranit. Poté, co přišli ministři, mu byl odebrán mikrofon a Rath byl odstraněn.

10:55
Na otázku novinářů, zde má dnešní jmenování vlády souvis s výročím justiční vraždy Milady Horákové, Babiš tvrdí že ne. „To je preca logické. Kati paní Hořákové nemohli vědět, že tento den bude Zeman menovat moju vládu.

11:00
Premiér Babiš představil zmocněnkyni pro lidská práva Martinu Štěpánkovou. „Protože bude mít spousta volného času, budě navíc vypomáhat v parlamentním bufetu,“ vysvětlil Babiš a předal slovo ministryni spravedlnosti Taťáně Malé, která potvrdila, že premiér je v kauze Čapí hnízdo nevinný.

11:05
Jako hlavní prioritu si nová vláda vytyčila bezpečnost všech občanů země. „Nesmysl,“ oponuje v řadách novinářů David Rath. „Zase jsem spadl z kola.

11:10
Tisková konference končí. Bohužel se nedostalo na dotazy poslanců Kalouska a Stanjury, kteří se přišli také podívat. „Touto dobou u nás bývá pouť,“ zavzpomínal Kalousek. „Kolotoče, střelnice, labutě, nafukovací hrady… Měl jsem vzít dneska rodinu. Tady to mám zadarmo.

2 Komentáře

  1. Na pouti vždycky býval mezi jinými atrakcemi také Strašidelný hrad. Našim komediantům ale jeden nestačí, oni musí mít k tomu ještě Strašidelný zámek. Doufám, že je tam chodí strašit duch prezidenta Masaryka. Jinak si ovšem myslím, že bychom je měli co nejdříve z obou jejich sídel vyhnat. Jinak nám totiž hrozí, že nám z nich bude strašit ve věži.

    • Obávám se, že prezident Masaryk už v hrobě rotuje delší dobu a nabírá stále větší otáčky:-/

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.