Tajemné podzemí ztěžuje práci hasičům

Státní úředníci odmítají přiznat, jaké tajné komplexy stojí v pražském metru. Nebýt zaplavení vládního bunkru i se čtyřmi ministry, veřejnost by se o nich nic nedozvěděla. Ani vyplavení osmi mimozemských kosmických plavidel v Nuslích, nedává, podle Blesku, úředníkům právo mlčet za každou cenu. Co v pražském podzemí je, nevědí ani záchranáři, odčerpávající vodu ze zničeného metra. Dva z nich již byli nalezeni roztrhaní na kousky a jednoho našla parta předškoláků na zastávce Florenc s hlavou vraženou v plechovce od piva a s vyříznutým pentagramem do akvalungu.

My nemůžeme mluvit ani o tom, kde je hranice mezi našimi a tajnými stavbami. My nemůžeme vlastně mluvit vůbec. My nesmíme vědět ani svoje jméno a kdo jsou naši rodiče. Já ani sama nevím, kolik mám dětí,” mlží statečně mluvčí Dopravního podniku Michaela Kuchařová, která se dostavila na tiskovou konferenci oděna v černém plastikovém pytli. Při otázce “kolik tajných staveb se v podzemí Prahy skutečně skrývá”, se snažila dokonce předstírat mrtvou a všem ukazovala, jak jí nebije srdce. Existenci tajných prostor však dokazuje i výpověď jednoho z ukrajinských zedníků, který metro kdysi stavěl. “Ani my jsme do takových komplexů nemohli, zdi jsme museli stavět a omítat jenom z venku.” Prořekl se i technický náměstek Metra Josef Němeček: “Vodu postupující tunely metra zastavily až prostory u technických center na Malé Straně. Staly se z nich obrovské podzemní pisoáry.”

Úřad vlády jen velmi stručně informoval, že už kryt na Malé Straně nevyužívá a ani ho nevlastní. Jsou tam prý sice ještě nějaké bedny z bramborami po Fenclovi, ale ten si je má do konce září odvézt. K tajnému podzemí se nehlásí ani ministerstvo obrany. “Vládní bunkr je zaplavený někde úplně jinde a prostory určené pro velení a řízení armády vyhořely také na jiném místě, než si myslíte,” řekl Hromu ministr Jaroslav Tvrdík. Podobná byla také odpověď ministerstva vnitra: “Ministerstvo má záložní pracoviště. Kolik jich je a kde jsou vám samozřejmě neprozradím. Ani mě se to ještě nepodařilo za poslední tři roky z úředníků dostat,” zklamaně telefonoval Stanislav Gross.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.