S Julínkem na chodbě

Končícího ministra Julínka jsme potkali na chodbě vlády, zrovna když vycházel z toalety. Způsobně si otíral obličej závěsem a při pohledu na nás se snažil opět zmizet v kabince. To se mu ale nepodařilo, po zaregistrování našeho magnetofonu Sonet Duo ho předběhla exkolegyně Stehlíková a vůbec jí přitom nevadilo, že jde o pánskou část toalet. Julínkovi tak nezbylo než nasadit vstřícnou parodii na úsměv a věnovat se našemu mikrofonu.

Pane ministře, když vás premiér Topolánek odvolal, vyjádřil jste se v tom smyslu, že jste znechucen. Máte tento pocit i dnes?
Ano, dneska k ránu dosáhlo znechucení vrcholu, když jsem před chvílí na záchodě nablil dva plné kýble.

Co s tím budete dělat?
Hodlám to nalít do formy, vysušit, pořádně vylisovat, přidělit tomu jednací číslo a vydávat to za úplně novou zdravotnickou reformu. Ať z toho vznikne cokoliv, určitě to bude lepší než paskvil, který zbude z mojí staré reformy poté, co se do ní pustí lidovci.

Pracuje tímto způsobem ještě někdo jiný?
Pokud vím, tak na Primě podle toho točí Velmi křehké vztahy.

Budete si to chtít s premiérem nějak vyříkat?
Tady už by pomohlo takové to klasické, české, rychlé a jednoduché řešení.

Myslíte klasickou českou facku?
Ne. Myslím tím, že mu hodím pár klacků pod nohy, počkám, až o jeden zakopne, pak mu uštědřím zezadu anonymně pořádný záhlavec, svedu to na jeho neschopnost a uteču k novinářům. Takhle na rovinu to děláme my.

Je vám vytýkána nedostatečná komunikace s médii, neřeknete nám k tomuto něco?
Ne.

Podle analytiků můžou za prohru ODS v krajských volbách právě poplatky ve zdravotnictví. Myslíte si to také?
Nemyslím si to. Poplatky jsou pro doktory ta nejlepší věc od objevu penicilínu. Vlastně, co se týká doktorů samotných, kdyby měli na výběr, raději se rozloučí s penicilínem a vrátí se k pijavicím a pouštění žilou, kterého se prakticky nikdy nevzdali.

Ale převážná část voličů nejsou doktoři.
Ano, tento fakt jsme podcenili.

Chcete říci, že ODS ve volbách selhala?
Ne. Nikdy. Vlastně na celé čáře. Ale naše analýzy ukázaly, že to nebylo kvůli poplatkům, ale především kvůli komunikaci, kterou jsme s voliči vedli. Za což může kolega na podpoře Řebíček. Pořád nám líčil novou komunikaci, její směr a otevřenost, až jsme usnuli na vavřínech, že se našel někdo, kdo se stará o image strany. Těsně před volbama z něho vylezlo, že měl na mysli svoji novou příjezdovou cestu do garáže a nemá ani ponětí jak mluvit s voliči a kde by nějaké voliče našel. Ten večer jsem byl příšerně znechucený. On si snad koupil tank, podle toho, co nám o té silnici tvrdil.

Co teď budete dělat?
Po pravdě řečeno nevím. Počkám, jestli pro mě nebude mít nějaké úkoly strana. Buď půjdu na nějaké zašité náměstkovské místo, nebo budu klidně dělat bedňáka u Nedvědů. Mě je to celkem jedno.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.