Rathův smolný den

Poslanci začali včera projednávat návrh zákona na odklad nových pasů. Ty by měly obsahovat kromě otisků prstů i vzorek DNA z nosu a fotografie celé osoby bez šatů v HD rozlišení. Většině poslanců se zdálo, že hrozí akutní nebezpečí zesměšnění a tak se shodli na shození tohoto zákona ze stolu. Nicméně tento odklad se nepodařilo prosadit, neboť poslanci z ODS objevili na konci tohoto zákona kousek přilepeného čtverečkovaného papíru s dodatkem zakazující privatizaci nemocnic. Langer to nevydržel a přítomných se zeptal: „Ale no tak, pánové, kdo to udělal. Řekli jsme si přece, že takhle ne. Kde je Rath?“ David Rath se ve své lavici schovával za model ledviny. „Já s tím nemám nic společného,“ tvrdil stínový ministr zdravotnictví celý zapatlaný od kanagonu a se zbytkem čtverečkovaného sešitu různě nešťastně polepeným po celém těle.

Langer poté uvedl, že tento zákon je nehlasovatelný, protože přílepky vypadají na jinak pěkném zákoně značně neesteticky. S tímto prohlášením ovšem nesouhlasil předseda schůze Zaorálek a zákon včetně přilepeného kusu zamaštěného papírku beze studu označil za schválený. To opět nevydržel ministr vnitra Langer a prohlásil, že Zaorálkův postup vytváří „strašidelné prezervativy“. Poté ho navrhl vystřídat ve funkci předsedajícího někým méně strašidelným, například chobotnicí. Okamžitě byl zasypán plechovkami od piva z řad ČSSD a KSČM. „Zaorálek má vlastní názor, tento poslanec by měl být naopak chráněný!“ křičel socialista Hašek. „Ne, nemá, je nemocný,“ bránil se Langer. „Já taky nejsem fašoun Göring, jak o mě tvrdí Rath,“ dodal ještě Langer. Všichni se otočili na Ratha. Ten si ve své lavici vlezl ještě hloub do ledviny a zamumlal něco o Topolánkovi a Hessovi.

David Rath měl včera vůbec smolný den. U soudu sice vyhrál spor s Miroslavem Mackem, který si před dvěma lety zahrál s jeho hlavou vybíjenou, ale odškodné mu přiznáno nebylo. Rath si svou pověst cenil na 5 miliard a trval na tom, aby Macek uhradil tuto částku ještě do konce měsíce. „Já mu snad fláknu ještě jednu,“ nechal se Macek slyšet po zveřejnění této sumy. Nakonec to pro něj dopadlo dobře a 5 miliard si může nechat. Svůj postup tehdy vysvětloval takto: „Já jsem mu ji musel vrazit. Obvinil mě a mou milovanou manželku, že jsem si ji vzal jenom pro peníze. Já jsem prostě musel bránit čest mého životního štěstí! Před rokem jsme si sice rozešli, ale těch 5 miliard jsem z ní vysoudil jako část společného vlastnictví, takže bych o ně nerad přišel.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.