Proběhly kontroly poslaneckých bytů. Piráti těžili bitcoiny, komunisté parkety

SPD již tradičně drží basu s komunisty
SPD drží tradičně basu s komunisty při hlasování i při bydlení

Celou kauzu odstartoval telefonát z Jaderné elektrárny Temelín do Kanceláře Poslanecké sněmovny. Noční služba požadovala okamžité odpojení jednoho z poslaneckých bytů, který vytěžuje hlavní turbínu na plný výkon. Ochranka Sněmovny okamžitě vystartovala na udanou adresu, aby zjistila, co se děje. Do bytu vnikla pomocí beranidla a pustila se do prohledávání bytu. V koupelně se jí naskytl tristní pohled. Piráta Vymazala našla ve vaně zabaleného v prostěradle a omotaného kolem počítače. Oba se třásli a vydávali hučivé zvuky. Ochranka neváhala a pomocí beranidla vypnula počítač. Zrovna, když ostří hoši chtěli vypnout i Vymazala, dorazil na místo vedoucí kanceláře. Ochranku poslal do kina a poslanci Vymazalovi uvařil čaj.

Z následujícího rozhovoru vyšly najevo další závažné skutečnosti. Pirát Vymazal v bytě trpěl jako pirát vysazený na pustém ostrově. Nejvíc ho trápila zima. S analogovým ústředním topením si příliš nerozuměl a tak se rozhodl vytopit byt počítačem, na kterém bude těžit kryptoměny. Jako měnu si vybral Xrubl, který má nejlepší výhřevnost a jako bonus si vydělá pár korun. Což se nakonec podařilo. Navíc v bytě, který mu v listopadu Sněmovna přidělila, dostal v prosinci hlad. Pořídil si proto 3D tiskárnu, na které si tisknul sušenky a dalamánky. S vodou problém nebyl, na WC objevil plnou mísu vody, která se zázračně doplňovala téměř sama. Zbýval problém čistého oblečení. Ten se rozhodl vyřešit instalací několika aplikací na mobil, nicméně uspokojivých výsledků zatím nedosáhl a tak chodil oblečený převážně v kraťasích, které si přešil z několika kusů záclon.

Tento incident přiměl vedoucího kanceláře Sněmovny, aby zkontroloval i ostatní poslanecké byty. Výsledky kontroly dopadly katastrofálně. Byty, které obývali poslanci tradičních stran, byly beznadějně plné a žily v nich všechny tři až čtyři generace poslanecké rodiny. Například u Bendů našel v předsíni dědečka Bendu spokojeně bafajícího ze své dýmky, jak v kolébce houpá své pravnouče, zatímco v obývacím pokoji se zrovna slavila promoce dalšího z Bendových dětí. Stejná situace se opakovala u Zaorálků. Tam zrovna probíhala svatba jednoho z dětí a vedoucí byl hned zapojen do vláčku a se zpěvem Jede jede mašinka si prohlédl zbytek zaplněného bytu a početné rodiny.

Zajímavé bylo, že u komunistů tato situace nenastala. Jejich byty byly překvapivě prázdné a to i co se vybavení týká. K bytu komunisty Kováčika došel zrovna v okamžiku, kdy poslanec opouštěl své provizorní bydlení se sprchovou baterií pod paží. Tvrdil, že ji našel v koupelně, že patří vlastně všem a proto si ji vzal jako první, protože mu na chalupě zrovna jedna chybí. Jak si vedoucí kanceláře Sněmovny po prohlídce bytu všiml, byla to také poslední věc, která ještě v bytě z vybavení zbyla. Kováčik pečlivě seškrabal i omítky, vytrhal parkety a zabavil si společný výtah, ze kterého si na zahradě vyrobil kadibudku.

Největší radost tak správci poslaneckých bytů udělali poslanci TOP09 a Starostů. Byty byly řádně uklizené, vybavení včetně nábytku přikryté prostěradly a poslanci přespávali na karimatce poblíž hlavních dveří. Podle jejich slov čekají, že každou chvíli ve Sněmovně skončí a tak si nemá cenu ani vybalovat.

2 Komentáře

  1. Jako vždy skvělé, obzvlášť představu výtahu předělaného na kadibudku poslance Kováčika z hlavy jen tak nedostanu.

  2. Opět výborné, díky! Najít v tomto Půlnočním království dobrý humor je velká vzácnost. Smát se dnes někomu, kdo je k smíchu, je málem trestné. Jen už čekám, kdy nám naše panstvo zakáže zpívat, a budeme muset kvůli tomu skákat přes hraniční mezník.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.