Novou tváří značky Huawei se stal český prezident Zeman

Zeman Huawei

Národní kybernetický úřad vydal v prosinci varování ohledně možné bezpečnostní hrozby plynoucí z využívání technologií od čínské firmy Huawei. Celkem ve shodě se k této informaci postavili vládní i opoziční poslanci a mobily této čínské značky preventivně nahradili mobily od jiné čínské značky. Českému státu přitom žádná škoda nevznikla, neboť měkké a plastové části vyřazených mobilů využil masokombinát Vodňany ve svém separátoru drůbežím masa. Kovové části pak vysbírali poslanci SPD a zhotovili z nich provizorní zeď kolem nenáviděné mikrovlnky v poslanecké kuchyňce. Dva servery Huawei v ceně 20 miliónů, mající na starost rezervaci obědů, pak nahradil papírový blok a propiska.

Problém nastal, když se měla podobná opatření zavádět na Pražském hradě. Smlouva o propagaci mezi firmou Huawei a Správou Pražského hradu je bohužel jedinou smlouvou, kterou se zatím podařilo s pomocí obou prezidentů po mávátkové návštěvě prosadit. Legendární čínské megalomanské investice zde dosahují hodnoty pět set tisíc korun ročně a úředníci je dostanou právě ve formě technologií. Protihodnotou je aktivní neúnavná celodenní propagace této čínské firmy v průběhu celého roku. V den podepsání smlouvy pak nad Pražským hradem hrdě zavlála vlajka společnosti Huawei s nápisem Byznys vítězí a nahradila tak dnes již překonanou prezidentskou zástavu.

Podmínku propagace splnil prezident i ve čtvrtek, kdy v TV Barrandov odpovídal na otázky moderátorovi Soukupovi, kterému ještě z čerstvě vytetovaného loga Huawei na čele kapala krev do štosu papírů na stole. Sám prezident si do studia přinesl pouze decentní billboard propagující kuchyňské váhy od stejné značky. Nicméně hlavní záběr propagace nesl na bedrech prezident v samotném rozhovoru. V prestižním a nejsledovanějším pořadu Soukup Miloše Zemana, který v jednu chvíli sledovalo až 15 diváků, prezident Zeman odsoudil zprávu kybernetického úřadu jako debilní a všechny pracovníky tohoto úřadu označil za čučkaře. Za čučkaře dále označil všechny ministry USA, Velké Británie, Norska, Belgie, Polska a dalších států, kteří podlehli lživé propagandě a se společností Huawei přestali na vládní úrovni spolupracovat.

Aby dodal svým slovům váhu, prohlásil prezident, že nemá strach a všem klidně ukáže svůj telefon Huawei, kterému plně důvěřuje. Načež ze zadní kapsy u kalhot vytáhl telefon značky Aligator a všem ho ukázal. Již tak ohnutý telefon se vlivem zvýšeného zájmu ohnul ještě víc a začal hořet. „Jak jste si jistě všimli, telefon je zcela bezpečný,“ oznámil prezident s ledovým klidem a odložil telefon do popelníku. Moderátor se snažil situaci zachránit prohlášením, že i jeho televize vlastní kamery výhradně značky Huawei. Na to zareagoval kameraman. Ten upřesnil, že Soukupova televize nevlastní už žádné kamery. A ty, co používají, mají na sobě nálepku SONY, kterou najde hned vedle nálepky Exekučně zabaveno.

Pořad skončil půlhodinovým reklamním blokem propagující nové cloudové služby firmy Huawei, které jsou zcela bezpečné. Servery jsou umístěné na tibetských náhorních plošinách a o jejich chlazení se stará početná skupina tibetských mnichů, kteří se v jeskyni střídají v patnáctiletých turnusech nepodmíněně. Moderátor Soukup se poté rozloučil se všemi diváky osobně a prezidentovi věnoval čínský náramek štěstí. Taktéž exekučně zabaven.

4 Komentáře

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.