Jiříkovo vidění

Chceme ukázat, že Jiří Paroubek není jen politický bafuňář, ale že je to obyčejný chlap, se kterým je také legrace,“ rozehříval legendární bavič Jirka AHA Krampol své publikum, zatímco předseda Paroubek se za ním mračil jako bůh pomsty pracující na jatkách. Nakonec ale nasadil něco mezi úsměvem a jitrnicí v puse a namáhavě vyskočil na praktikábl, který, překvapen náhlým útokem, zaujal obranou pozici o půl metru dál. Paroubek se zakymácel a chvíli hledal ztracenou rovnováhu, čímž na sebe konečně upoutal pozornost publika, která ho odměnila krátkým potleskem za zdařilou imitaci Miroslava Kalouska. Krampol se rozhodl nasadit představení zpět na koleje zdařilou historkou na téma Jiří Paroubek a newyorský taxík plný arabských teroristů. Pointa zanikla ve všeobecném nesouhlasném bučení poté, co se uprostřed vyprávění zvedla ze sedadla jedna z důchodkyň a divila se, že musela za takovouto blbost zaplatit 75 korun. „A vůbec, kde jsou hrnce?“ zakončila své obvinění. Paroubek se zkoumavě podíval na Krampola, který se chvíli ošíval a drbal na čela, aby nakonec paní uklidnil, že peníze se vybíraly nedopatřením a hrnce jim předvedou až na konci pořadu: „Budou i deky. Pravé, z ovčí babičky.“ První člověk se zasmál. Byl to předseda.

Takto nepříliš zdařile začaly Paroubkovy námluvy se světem showbyznysu. I nadále se pokračovalo v zaběhnutém scénáři – Krampol nahrává, Paroubek zahazuje smeč a publikum se ptá na hrnce. Jeden příklad za všechny: „Jiří, já jsem o tobě slyšel, že máš rád vaječnou omeletu.“ Paroubek ukázkově zahazuje smeč: „Víte, já myslím, že tohle nebylo ve scénáři.“ A panímáma kontruje: „My chceme hrnce. A Jožku Černého!“ A takhle to šlo tři hodiny.

Ale došlo i na politiku, když si Paroubek posteskl nad nízkou úrovní kultury demokracie v Česku: „Víte, já bych byl rád, kdyby to u nás fungovalo jako v zahraničí. Tam se politici pohádají a pak spolu zajdou třeba na oběd. Mě na oběd nikdo nepozval, ani nepamatuju. Už i ten Škromach na zasedáních tlačí chlebíčky beze mne. Jak říkám, berme si příklady v zahraničí. Vzpomínám si třeba na pěkný vztah bolševiků a carskou rodinu. Celou dobu se k sobě chovali naprosto korektně, jídlo, víno. Až do té lapálie ve sklepě.“ Odpovědí mu byl pouze další dotaz na jeho oblíbený posilovací stroj od jednoho důchodce, který si ho evidentně spletl s Chuckem Norrisem.

S postupujícím časem měl moderátor Jiří Krampol čím dál víc práce s tím, aby náročné publikum roztleskal. V polovině pořadu si proto zavolal posilu – začínající hvězdičku z končícího seriálu VKV, která zatím nemá jméno, ale umí zazpívat něco od Abby, což také ihned předvedla. Výsledkem byly tři infarkty a Paroubkovo prohlášení, že i tohle je sice řešení důchodové reformy, ale to by raději zavedl poplatky u hasičů, než podobný masakr a doporučil mladé zpěvačce volit ODS.

Představení zvolna spělo ke svému pochmurnému konci, kdy už i Krampol s Paroubkem netrpělivě sledovali hodinky a společně s diváky si stěžovali, jak se to vleče. Předseda ČSSD se nakonec odhodlal ještě k jednomu vtipu. Na papírku měl od manželky připravenou veselou historku ze zahrádky, kterou uvolněně a velmi neformálně trhaně přeslabikoval, aby pointu minul jako Špidla mrtvého psa, načež se za poslední kousek pro jistotu omluvil. To už ale na jeviště vtrhl obchodník s hrnci a Krampol ožil. Paroubka společně s praktikáblem odsunul do zákulisí a jal se komentovat prodej za výhodné ceny do 50 tisíc. Úspěch byl neporovnatelný. Krampol dostal mozek vlněný, zatímco Paroubek si nechal svůj.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.