Paroubek, Havel – nelítostný souboj

„Podle mých průzkumů je Václav Havel z roku 1989 někdo jiný, než Václav Havel z roku 2009. Mohlo by jít o dva navzájem si podobné živočišné druhy na nikotinovém základu, ale nevylučuji možnost mimozemské infiltrace na bázi křemílků. Myslím si, že v tom případě je budoucí koalice, se zrovna takovými mimozemšťany, vyloučená!“ hřímal o víkendu předseda ČSSD Jiří Paroubek ve své koupelně do zrcadla. Reagoval tak na dopis, který obdržel právě od Václava Havla a který ho v něm nazval lhářem. Doslova uvedl: „Pane Paroubku, lžete. Já opony boural, zatahoval, vytahoval, občas jsme po nich s Dienstbierem lozili, ale nikdy jsem si je nepřál, na rozdíl od vás. Pravda a láska zvítězí nad lečem a koprovkou!

Jiří Paroubek nelenil a ještě ten samý den napsal odpověď:

„Ahoj Vašku, myslím, že ti můžu tykat. Zjistil jsem totiž, že v osmdesátých letech dodával náš podnik RaJ obědy i do vazebních věznic, kde jsi trávil podstatnou část svých disidentských rekreací, takže jsme vlastně tak trochu na jedné lodi. Vlastně si myslím, že i já jsem tímto malým jídlem přispěl k pádu železné opony. Mimochodem, nikdy mi od tebe, ani od tvých dlouhovlasých kamarádů nepřišla žádná stížnost, takže si myslím, že ti chutnalo. Obzvláště koprové omáčky s lečem prý byly mezi vězni oblíbené. Ale zpět k oponám.

Mé stanovisko, když jsem tě zařadil mezi Mirka Topolánka, Alexandra Vondru i Davida Coultharda, kteří sází pouze na vojenské konfrontace, je zcela promyšlené, ostatně stejně jako všechna moje stanoviska v politickém životě. A i když jsme oba dva rovným dílem přispěli k pádu první železné opony v roce 1989, mám takový pocit, že jsi nezpozoroval, že jsme již o dalších dvacet let dále. Můj starý přítel z dětství, Barack Obama, prosazuje nyní novou linii USA-NATO-RUSKO, což je linie bezpečnostní a nebude tudy jezdit vlak, jak by sis mohl ve své popletenosti myslet. S touto linií souhlasí mimo jiné francouzský prezident Sarkozy, italský premiér Berlusconi i generální tajemník NATO Rammstein.

Tolik k tvé milé popletenosti

Tvůj předseda ČSSD Ing. Jiří Paroubek (prosím, netykat!)

P.S.: Recepty jsem nezapomněl, po volbách se budou hodit.

Jelikož Jiří Paroubek odmítl na poště zaplatit regulační poplatek za známku, poslal tento dopis jako otevřený. Ještě večer se nám proto podařilo sehnat telefonické vyjádření pana Havla: „Víte, já jsem si zjistil, kdo dodává panu Paroubkovi jeho diamantově pevná stanoviska. Je to doktor Rath, který se ještě nedávno na sympóziu lékařů chlubil svou 90 procentní úspěšností svého nejčastějšího zákroku – intubace. Což, vzhledem k tomu, že je to zubař, o něčem svědčí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.