První turnusy poslanců míří na dovolenou

Jako každý rok, i letos byly vypraveny první turnusy dovolených opět řad z poslaneckých lavic. Výhodný Last Minute do Afriky za 800 000,- na dva dny využili dva poslanci ODS, jeden z ČSSD a jeden z KSČM. „Chtěl s námi letět ještě kolega od zelených, ale když zjistil, že se lov slonů se letos nestihne, tak zklamaně odešel. Beztak loni sejmul akorát dva koně, o kterých pak tvrdil, že je to slon zručně rozstřelený napůl,“ kolegiálně podpořil svého kamaráda poslanec Vojíř. Podle politiků ovšem nešlo o žádnou dovolenou, médiím dali dokonce k dispozici oficiální program návštěvy.

1.den:
9:00 Drahá směnárna
12:00 Chudý oběd
14:00 Chudá svačina
15:30 Náročné setkání s podnikateli v bowling klubu
18:00 Složité osobní volno

2.den
6:00 Lov velkých ušatých zvířat
12:00 Studený oběd
13:30 Další setkání s úplně jinými podnikateli
20:00 Odlet do Prahy

Takže jak vidíte, cesta byla náročná,“ ujal se vysvětlování zájezdu zjevně nervózní Cyril Zapletal z ČSSD, k nepoznání pod centimetrovým nánosem krému po intenzivním opalování. A pokusil se vysvětlit i pojem Setkání s podnikateli. „No, to jsme zašli přímo do jejich prodejních prostor, kde jsme porovnávali kvalitu služeb a ceny a srovnávali s pobočkami německého partnera u nás,“ mlžil statečně Zapletal, ale zbytečně. Po vzrušené debatě novinářů vyšlo najevo, že byli nakupovat v africkém Kauflandu. Následovalo už jen bolestné štkaní nad africkou drahotou a malou znalost češtiny lidí obsluhujících u vratných lahví, kteří nebyli ochotni proplácet pokrčené plechovky od Bráníka.

Komunista Snopek zase záhadně ztišil hlas, když začal vypravovat o lovu velkých ušatých zvířat. Nebylo mu to nic platné, jejich bývalý kamarád od zelených, který šel náhodou zklamaně kolem s kastrůlkem velrybího tuku ke svačině, zbystřil a přišel si vysvětlení také poslechnout. „Jak vidíte, náš pracovní den tam začal už v šest hodin ráno, tudíž o žádná dovolené nemůže být řeč. V ranních hodinách je totiž možné zastihnout velká ušatá zvířata, ještě pod vlivem omamných látek z předchozího dne, které daňové poplatníky stály 500 dolarů. Já jsem střelil jednoho slo…, echm, velké ušaté zvíře a kolega Sehoř, zřejmě ještě také pod vlivem omamných látek z včerejšího večera, postřelil dva průvodce a jednoho lenochoda. Ale toho se mu bohužel nepodařilo nakonec dohnat, aby ho dorazil umělohmotným zapalovačem, což měl zjevně v úmyslu.“ Kolega Sehoř, sedící o dva metry vedle na židli, nevnímal a předstíral, že jede vlakem do Vladivostiku. Poslanec zelených se zatvářil zklamaně.

O týden později se na cesty vypravili i členové bezpečnostního výboru. Oficiální cíl zájezdu na Kapverdy zněl „Nabídnout ostrovanům záchranou pomoc. Šnorlchly nebrat“ a většina ostatních poslanců měla za to, že jde o hrdiny, kteří letí do zemětřesením postižené země hledat přeživší pod hromadami trosek. Bylo tomu tak? „Ano i ne,“ přemýšlí pomalu poslanec Severa, velitel výpravy a natírá se přitom krémem po holení. „Ostrov nebyl tak zničen, jak jsme si mysleli, zahlédli jsme jednu nakloněnou chatrč, ale na druhou stranu tam foukal dost silný vítr, který prakticky znemožňoval do hloubky prozkoumat potencionální cíle turistického průmyslu,“ usmíval se vítězně Severa. „Prý jste si zapomněli akvalungy!“ podotknul zklamaný zelený, tentokrát s hrnečkem koalího mozečku. „Ano, i proto jsme se vlastně nepotápěli. Ale ten vítr to nezmenšuje,“ ukončil tiskovku poslanec Severa s ještě mokrou osuškou kolem ramen.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.