Bém: Peklo je prázdné

Pokud první místopředseda ODS Pavel Bém mluvil minulý víkend o armagedonu, tento víkend mu docházela slova. Zkoušel kataklyzma, černobylský masakr a dokonce po telefonické konzultaci s Jiřím Grygarem hodil do novinářského pléna termín velký křach jako opak velkého třesku, ale ani tím už nikoho neohromil. „Je to historicky nejhorší výsledek ODS v dějinách. Něco jako kdyby na horu Říp nepřišel praotec Čech, ale praotec Paroubek,“ nehodlal se vzdát přirovnání Bém. Nakonec zabral až jeho postesk mimo kamery: „Peklo je prázdné, všichni sociální demokraté jsou tady.“

Vzhledem k výsledkům, jste už rozhodnut, že budete kandidovat na předsedu ODS?
Mohu jen konstatovat, že jsme dopadli jako Napoleon ani ne u Waterloo, ale spíš tak někde kolem Nagasaki v pětačtyřicátém. Ta moje kandidatura je ještě velmi velmi předčasná otázka.

Petr Bendl prohlásil, že když to neuděláte vy, přihlásí se sám.
To řekl? No tak já samozřejmě kandidovat budu. Musíme se sjednotit. A hlavně musíme s chladnou hlavou nalézt příčinu našeho krachu, stále totiž ještě nevíme, kam Topolánek na odpoledne odjel.

Myslíte, že by měl Mirek Topolánek rezignovat na místo předsedy ODS?
No rezignovat, to je trošku slabé slovo. Já bych skoro použil termín anihilace nebo kufřík likvidátor. A být na jeho místě, učinil bych tak již dříve, ještě předtím, než jsme se stali dobrými kamarády.

Měl by být kongres ODS dřív než začátkem prosince?
Dostal jsem dnes na svůj soukromý mobil nějakých dvacet, třicet esemesek, vesměs z mého služebního mobilu. Takže ty reakce tady jsou a budeme to muset řešit.

Nemyslíte si, že výbuchu ODS předcházelo její pomalé štěpení?
Nemyslím si. Konzultoval jsem to s paní Drábovou a o nějakém kritickém štěpení nemůže být řeči. Naopak, teď je v kurzu fůze, takže jen co se zbavíme nestabilních prvků, jdeme na to.

A co akce vašeho čestného předsedy na mítinku kandidáta, který poté Topolánka veřejně označil za choroše slabomyslného?
No tak víte, ty přirovnání, my na to máme kurzy, vede to Rath, ale je to přísně tajné. Jinak je ale vidět, že ani prezidentovi není lhostejné, kam spěje ODS. V případě dalšího vítězství jsme mu slíbili „mumifikaci,“:http://strach.cz/leninova-pravidelna-hygiena/ v opačném případě to bude hrob pro chudé.

Něco jako Mozart?
Ne, spíš jako někdo úplně bezvýznamný. Třeba pan Nestabilní prvek.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.