Pojišťovna ČSSD

Jiří Paroubek se rozhodl nabídnout místo na kandidátce populární zpěvačce Kateřině Brožové. „Trochu jsem s ní o tom mluvil. Ne moc, spíš jsem si před ní jen tak mumlal pod fousy, jakože tam není, ale myslím, že něco zaslechla,“ mlžil vychytrale předseda ČSSD. A přidal i důvody, které ho k tomuto rozhodnému kroku vedly: „Je to fenomenální herečka, Dustin Hofman s Wesley Snipesem v sukni. Pojišťovna Štěstí je dnes už kult a na ČSFD to má 18 procent prostě jen proto, že lidi znechucení vládou Mirka Topolánka už dávají Odpad! na všechno. Až budu předseda ČSFD, což se po volbách velmi brzo stane, to hodnocení prostě opravíme, tak jak to má být.“ A nevynechal ani režisérovy zásluhy: „A ten Jirka Adamec, to je prostě Spielberg v sukních.

Ovšem ostatní sociální demokrati již touto kandidaturou tak nadšení nejsou. Bohuslav Sobotka se před mikrofonem kroutil jako Wesley Snipes před berňákem: „Paní Brožovou znám asi jako každý ze svojí dvoumetrové HD televize. Z Pojišťovny jsem viděl pouze jeden díl, během kterého jsem telefonicky interpeloval ministra vnitra, zda nejde náhodou o teroristický útok. Přivolaný odborník vyslovil podezření pouze na trestný čin a snědl mi všechny křupky. Ale jestli se líbí panu Paroubkovi, já nebudu dlouho proti. Jen si bude muset projít primárkami, poslechnout si všechny proslovy, vstoupit a vystoupit z KSČ – prostě jako každý druhý člen ČSSD, žádné úlevy.“ Opodál přihlížející Milan Urban by v tom zas tak velkou tragédii neviděl: „Měli jsme tam horší. A máme je tam furt.

Zdeňka Škromacha novináři zastihli při organizování navážení tří kamiónů chlebíčku do Poslanecké sněmovny. “No jak vidíte, práce ve vysoké politice není žádný med. Med do čaje s rumem nám přiveze domíchávač až zítra,“ dusil se Škromach chlebíčkem, když předtím načal první kamión. Ale i on se na kandidaturu paní Katky Brožové tváří jako Lemmy z Motorhead na hostování v doprovodné kapele při vánočním koncertu této zpěvačky: „Myslím si, že já zpívám líp, než ona organizuje chlebíčky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.