Domácí
Vložil Petr Tomšů 9. 11. 2006

V poslední době se nestává často, aby se bývalý dlouholetý šéf KSČM Miroslav Grebeníček pustil v Parlamentu do delší promluvy. Většinou se spokojí s „Tu máš svítiplyn!“ když se mu zadaří uštědřit záhlavec některému poslanci z řad Strany zelených. Ovšem návrh senátorů na vznik Ústavu paměti národa ho natolik rozčílil, že se pustil do přednášky z historie země. „Podle pánů senátorů byli všichni občané v letech 1945 – 1990 buď zločinci nebo trpěli nouzí. Já vám řeknu, že ani jeden člen naší rodiny nouzí rozhodně netrpěl! A rodiny našich poslanců, pokud vím, taky ne. Tak kde je pravda?

Vzápětí přišel s vlastním návrhem, jak utratit stejné množství peněz. Místo instituce, která by systematicky studovala a zveřejňovala zločiny komunismu, by bylo lepší, kdyby se zřídil klub, kde by se pravicoví senátoři stříleli u rudé zdi podle abecedy za peníze daňových poplatníků. „Něco takového jsme měli v Sovětském svazu a nikdo si dvakrát nestěžoval. Maximálně jednou,“ zasmál se Grebeníček vlastnímu vtipu a nemilosrdně pokračoval v přednášce ze světlých včerejšků.

Neztotožňuji se s panem Homerem Sipmsonem, který tvrdí, že teoreticky funguje všechno – teoreticky funguje i komunismus. Náš komunismus fungoval, všichni měli všechno! Aspoň v naší rodině. A já budu raději trpět, protože říkám pravdu, než aby měla trpět pravda, když mluvím já! Já jsem mučedník, přibijte mě na srp!“ rozvášnil se bývalý předseda komunistů a zcela vyveden z míry přitom tloukl Stalinovou bystou do Leninovy bysty a tvářil se u toho jak Gottwald. To už nemohl vydržet známý lidovecký antikomunista Kalousek a přihlásil se o slovo. Na toto gesto Grebeníček zareagoval svým oblíbeným skandovaným pokřikem: „Vyveďte toho primitiva, vyveďte toho primitiva!

Ještě než se dostal poslanec Kalousek k pultíku, stihl se Miroslav Grebeníček rozohnit ještě několikrát. „Tvrdit, že dějiny let 1945 – 1990 byly jenom o těchto jevech, mohou jen lidé kulturně negramotní, bez VUML, nebo lidé, kterým nenávist a zášť zaslepuje zrak a…promiňte, moc na to nevidím, mám něco se zrakem,“ začal se pomalu hroutit expředseda Grebeníček a bezvýsledně mžoural na kus papíru. Nakonec ho zahodil a položil poslední řečnickou otázku: „Nebylo toho už dost?“ „Bylo,“ potvrdil Kalousek a vyvedl toho primitiva.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr 4.67 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,425 přečtení

3 komentářů k “Grebeníček historikem”

 1. krizoch napsal:

  tak tohle NEMA chybu ;o))

 2. PPY napsal:

  výtečné! Na srp, by si přibít zasloužil :)

 3. Jabberwocky napsal:

  Jo, kdyby pámbu dal a byli to primitivové. Jenže oni jsou to vychcaný svině. Ale článek dobrej, to jako jo :-)

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]