Poslanec Šeich se mluvil

Poslanec ODS David Šeich se o víkendu omluvil za to, že si sedl za volant pod vlivem radosti ze setkání se svými voliči. Podle svých slov vypil s několika daňovými poplatníky jednu malou skleničku blíže neupřesněného alkoholu a na to si vzal ještě rumovou pralinku. Šeicha totiž ve čtvrtek v noci zastavili brněnští strážníci v protisměru a naměřili mu 2,4 promile v alkoholu v krvi aniž by musel sundávat okýnko. To Šeich rozhodně odmítá a popírá, že by jevil známky opilosti. „Popravdě, on potom později nejevil už ani známky života. Jenom tak ležel na volantu,“ upřesnil jeden ze zasahujících strážníků.

Svou jízdu v protisměru poslanec odůvodňuje poloviční ztrátou paměti. O tom, že tam jednosměrka je, pochopitelně věděl, pouze dočasně zapomněl, v kterém směru. Podle něj větší prohřešek spáchali městští policisté, kteří mu naměřenou hodnotu pouze sdělili a neumožnili mu se na přístroj podívat. „To je pravda. Přístroj jsme mu sice na chvíli půjčili, ale když si ho začal cpát do pusy a zpívat Yesterday s občasným zavýsknutím ‘Jmenuji se Zbyněk Drda!‘, tak jsme mu ho zase odebrali,“ objasnil novinářům druhý ze strážníků.

Co se týká naměřené hodnoty 2,4 promile alkoholu v krvi, tak ta je pro Šeicha nepochopitelná. „Tato hodnota mě naprosto šokovala,“ kroutil hlavou poslanec a na pomoc si sebou na tiskovou konferenci přivedl známého odborníka na alkohol v krvi, bývalého poslance Kotta. Ten fundovaným rozborem dokázal, že jeho kolega Šeich skutečně mohl po jedné skleničce blíže neurčeného alkoholu něco nadýchat: „Pokud vezmeme v úvahu, že například jedno pivo znamená pro průměrného poslance 0,3 promile alkoholu v krvi, tak potom stačí pouhých 8 piv, abychom dosáhli kýženého výsledku. A protože osmi pivům se dá jen těžko říkat malá sklenička, musíme pracovat tedy z větším koncentrací alkoholu v kapalině. Nakonec tedy dojdeme k 1,6 deci rumu, což se dá již nazvat malou skleničkou. A hodně silné slivovice by stačil možná jenom větší decák od hořčice. To je skoro nic,“ pomohl svému bývalému kolegovi Kott.

Poslanec Šeich se vyjádřil i k údajnému mávání poslaneckou průkazkou před obličeji policistů. „Svůj občanský i řidičský průkaz jsem ztratil už dávno a nemám nic jiného, čím se prokázat. V žádném případě jsem neměl v úmyslu nějak zneužívat své poslanecké imunity. Jsem proto ochoten vzdát se této imunity a přijmout jakýkoliv relevantní trest, který dostanu. A relevantní trest, tím myslím zproštění všech obvinění a osobní omluvu od zasahujících policistů. Byl bych rád, kdyby opět zvítězily morálka a čest. Děkuji za pozornost,“ omluvil se všem lidem Šeich a utekl před dotazy novinářů zadním východem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.