Vůdce se uzdravuje

Kuba se snaží rozptýlit pověsti o tom, že její dlouholetý vůdce již tluče kalašnikovem na nebeskou bránu a dožaduje se vstupu a okamžitého zrušení embarga vůči jeho zemi. Střízlivé dohady dokonce mluví o tom, že Fidel Castro je po smrti již několik let a jeho funkci pro veřejnost vykonává jeho bývalý kamarád z mokrého pralesa Che Guevara. Všechna tato podezření měla tento týden vyvrátit kubánská veřejnoprávní televize KT1, která odvysílala záběry z nemocnice s uzdravujícím se revolucionářem.

Televize ho ukázala, jak telefonuje americkému prezidentovi Bushovi a když to vezme, Castro mu to hned položí. Další legraci zkouší ve výtahu. Osmdesátiletý vůdce v teplákovce převlečený za Emila Zátopka všem vysvětluje, že normálně do schodů běhá, ale dnes ho po náročné rozcvičce bolí nohy a mozek. Poslední šot ho představuje jako velkého čtenáře. Leží v posteli, před sebou rozložené stranické noviny Rudé uši a na zadní straně luští sudoku. Po několika minutách zvedá vítězně tvář a hlásí do kamery: „Výsledek je dvanáct!

Poté odkládá kalkulačku spolu se sudoku a začíná vykládat o svém stavu: „Teď, když mě naši nepřátelé předčasně, a to nejmíň o týden, prohlásili za mrtvého, jsem šťastný, že jim můžu poslat tento vzkaz ze záhrobí: Hůůů!“ Poté pokračuje s neztenčenou intenzitou humoru líčit svou práci. Podle něj je stále v kontaktu s vedením strany a státu a má přehled o všech aktuálních věcech doma i v zahraničí. Vzápětí ještě poblahopřál Mao Ce-Tungovi ke zvolení do čela komunistické Číny a omdlel. Okamžitě k němu přiskakuje ošetřující lékař, nahmatává puls a křečovitě se usmívá do kamery.

Informaci o rychle se zhoršujícím stavu Fidela Castra přinesl tento měsíc renomovaný deník AHA v čele s šéfredaktorem a maskotem dohromady – Jiřím Krampolem. S odvoláním na dobře informované zdroje z jednoho večírku pro celebrity napsal, že kubánský diktátor trpí rakovinou žaludku z přejedením chlebíčků a díky nadměrnému kouření kubánských doutníků mu již někdy před dvaceti lety shořely plíce. Od té doby musí dýchat šnorchlem. Článek Jirka Krampol zakončil přiznáním: „Čtu AHA, protože mě taky bolí mozek.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.