Prezident byl přehlasován

Neuvěřitelný výkon včera předvedla sněmovna, když na poslední chvíli přehlasovala prezidentské veto u zákona o DPH. Vládní koalici se podařilo dostat do lavic všech svých 100 poslanců, přičemž někteří z nich tam byli zjevně poprvé a zmateně si sedali na libovolné volné židličky a sháněli se po popcornu. Za umírajícího soc. dem. poslance Vlčka ochotně zaskočil značně podnapilý Petr Kott, kterého si několik hodin před hlasováním vzal do parády jeden z lidoveckých kolegů z Moravy.

O zápis do Guinessovy knihy rekordů se ovšem zapsal především ministr zahraničí Svoboda, kterého z brněnské nemocnice dopravila do jeho lavice kousek po D1 přizvaná Kobra 11 a zbytek vzduchem pak vládní stíhací jednotka. Už hodinu před začátkem schůze přistál v zahradě parlamentu MiG21 a poté, co hasiči uhasili okolní požáry, přivezlo Svobodu na pojízdném lehátku několik desítek světových specialistů. Ministrovi nebylo zřejmě nejlépe, neboť během úvodních projevů ho musela rota anesteziologů několikrát nahazovat elektrickými šoky a přímo během hlasování mu pak byla provedena náročná neurochirurgická operace.

Po odhlasování upadl ministr do klinické smrti, čehož okamžitě využili opoziční poslanci. Napadli vládu za to, jaký dopad bude mít nový zákon na obyčejné lidi a významně přitom ukazovali na bezvládně skonávajícího Svobodu. Nejvíc slyšet byl komunista Filip: „Tady máte svou první oběť. Takhle dopadnou všichni. Tohle jsme nedělali ani my za naší vlády. Už jste spokojeni?“ Ano, jsme spokojeni. Hlasování proběhlo podle všech pravidel a výherní čísla zákonů budou zapsána do sbírky,“ odpovídal sterilně předseda vlády Špidla nervózně se ohlížejíc na tým primáře Sovy, který právě dorazil v čele s šokovanou anestezioložkou doktorkou Královou.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.