Kostelka v akci

Ministr obrany Miroslav Kostelka vyrazil do boje. S šéfpilotem Aera Vodochody nasedl do dvoumístné verze letadla L-159 a cvičně vybombardoval hustě obydlené sídliště v Pardubicích. Akci, v níž simuloval i použití bakteriologických látek dodaných firmou Kaufland & nevlastní syn a absolvoval akrobatické prvky včetně toho nejznámějšího – ‚zasekl mi knipl, bůh s námi‘ – ukončil bývalý příslušník úspěšně na jednotce celkem intenzivní péče.

Byl to nejlepší z ministrů, které jsem zatím vezl. Pozvracel mi jenom záda a tady ty tři páčky, o kterých stejně nevím, na co jsou,“ prohlásil po přistání zkušený šéfpilot a Miroslav Schützner. Kostelka sám už tak nadšený z letu nebyl. Na tiskovou konferenci se dostavil ještě v pokecané košili podpíraný třemi statnými inženýry. „Tvrdík tvrdil, že tento stroj není možné nasadit do boje, neboť s ním pilot netrefí cíl o velikosti matky s kočárkem ani na vzdálenost 200 metrů. Je to nesmysl, na dvě stě metrů se mi podařilo zaměřit i cíl o velikosti hrajícího si dítěte. Ovšem pravdu má v tom, že letadlo sebou někdy až zbytečně hází a sáčků pro případ nevolnosti je v kokpitu také málo. Patnáct jich opravdu nemůže stačit,“ ohodnotil let pobledlý Kostelka.

Armáda má k dispozici celkem 71 jednomístných L-159A, provozovat však chce jen dvě z nich. Zbytek si chce nechat jako zálohu pro případ kamikadze. „Je možné je také prodat, ovšem to bychom je museli zakonzervovat a to není žádná sranda. Hamé Babice si za jednu takovou konzervu účtuje až milión korun a Kostelecké uzeniny na tom nejsou o mnoho lépe,“ poznamenal ministr. Armáda by naopak chtěla získat dvoumístné cvičné stroje, stejné jako ten, ve kterém se ministr proletěl. K tomu se šéf Aera postavil jasně: „To asi nepude. Jak je výroba těchto zmetků nákladná, tak jsou tyto stroje nebezpečnější.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.