Praha opět pod vodou

V Praze byla dnes vážně poničena další historická památka. „Kolem půl dvanácté praskl vzácný vodovodní řad pocházející zřejmě z doby vlády Karla IV, ačkoliv je možné, že ho zde instalovali již montéři, pozvaní na montáž primitivními Pražáky, z Velké Moravy v 9. století. Průměr řadu byl v tomto místě 90 cm široký, takže se do něj vejdou až dva potápěči vedle sebe i s akvalungem. Což bude asi potřeba, protože to tam prý trochu protéká,“ uvedla Marcela Dvořáková z Pražských vodovodů a kanalizací, zatímco se snažila udržet nos těsně nad vodou, neboť tiskovku pořádala poblíž havárie.

Možných příčin této havárie může být mnoho. Od klimatických podmínek, přes prošlou záruku potrubí až po mohutnou vlnu tsunami. Další informace byla určena pro obyvatele okolních domů. Do jejich sklepů nyní technici montují provizorní vodoměry. „No někdo tu vodu bude muset zaplatit, a pokud jí někdo bude schraňovat plný sklep, tak to asi nenecháme jenom tak. Ale možná děláme z komára velblouda a zas taková hrůza to nebude. Sem byla loni v Benátkách a to byste nevěřili, v jakém stavu musí mít potrubí tam. Jé, hele, tučňák Gaston!“ Dvořáková poté odplavala k nehybné skupině japonských turistů, kterým začala vysvětlovat výhody života pod vodou.

Průběh havárie popsal očitý svědek: „Najednou se zvedla vozovka o třicet metrů a všude kolem byla voda. Začal jsem plavat proti proudu, ale strhávalo mě to níž a níž. Voda se mi drala do krku a chvílemi jsem vůbec nevěděl, kde jsem a co tam dělám! Bojoval jsem o život, mlátil jsem sebou od pangejtu k pangejtu. Když se kolem mě mihla dopravní značka, ihned jsem se jí zachytil a konečně jsem se mohl postavit na nohy. No a pak jsem se vrátil do lokálu. .“

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.