Jermane, hoď ho do stroje! Nový politický thriller

Jermanová, Kalousek

Budete mít miminko,“ oznámil gynekolog své pacientce Jaroslavě Jermanové. Dojatá hejtmanka se snaží potlačit slzy dojetí. Právě tuto chvíli si vybírá poslanec Kalousek. Odsunuje plentu, za kterou se už týden ukrýval a mohutným hlasem zvolá: „Kde je zaparkované služební auto?“ Paní Jermanová padá do mdlob, gynekolog zuří, zatímco Kalousek se ďábelsky směje a spokojeně odchází zpět za plentu.

O šest měsíců později se na porodním sále opakuje podobná situace. Porod paní Jermanové provází komplikace. Její manžel, který je porodu přítomen, si omotal stetoskop kolem krku a hrozí udušení. Jermanová má číslo na Andreje. Ten doporučuje manžela okamžitě odvézt na Krym. Porodník naopak navrhuje manžela intubovat a vložit do inkubátoru. Jermanová trvá na přítomnosti všech primářů v nemocnici. Místo primářů ovšem přichází poslanec Kalousek. Odhání sestřičky, Jermanovou zkušeně odrodí a jejího manžela intubuje rozehřátou kulmou. Šokovaná hejtmanka poté dostává k účtu i seznam mimořádných prémií pracovníkům středočeského kraje a Kalousek chce vědět, za co to dostali.

Zatím poslední incident se stal u Jermanů v ložnici během nočního aktivního plánování dalšího dítěte. Zatímco hejtmanka hlasitě vzdychá nad námitkami opozice, její manžel křičí, že už brzy bude jaro. V tom se otevírají dvířka od skříně, odkud vychází poslanec Kalousek. Sundává si 3D brýle, dojídá popcorn a hejtmance Jermanové oznamuje, že na ni podal trestní oznámení. Zájem o jaro rychle klesá.

Všechny tyto tři incidenty popsala hejtmanka Jermanová ve svém prohlášení, které už mezitím stačilo zdomácnět na všech serverech zabývajícími se konspiračními teoriemi. Vedle Yettiho či výbuchu mimozemské kosmické lodi nad Tunguzskou vypadá tato teorie sice krajně nevěrohodně, ale většina paranoiků si ji pro svou bezelstnost zamilovala. „Během posledního roku jsem se já a moje rodina staly oběťmi řízeného obtěžování a nátlaku ze strany poslance Kalouska. Tyto kauzy byly téměř chirurgicky načasovány na moje kritická období, což si vysvětluji ztrátou kondiciogramu, který mi někdo loni ukradl,“ vysvětluje Jermanová ve svém prohlášení. Proti tomuto nařčení Kalousek namítl, že každý den pan Jermanové ve funkci hejtmanky je kritický, takže se lze jen těžko netrefit.

Jaroslava Jermanová se v prohlášení věnovala i kauzám, na které Kalousek upozorňoval. „Kauza zneužívání služebního auta je naprosto vycucaná z prstu. Ano, můj manžel sice celoročně používal služební Superb k cestám do svého kadeřnického salónu, ale jde pouze o dva kilometry a auto potom stálo celý den před salónem. Takže pan Kalousek by se měl omluvit. To samé platí i o takzvaných problematických smlouvách. Například já s těmito smlouvami problém nemám. Středočeský kraj zase jednou řádně a užitečně vyplatil pět miliónů. Komu a za co je bohužel tajné.

Ostatní politici se k této kauze vyjadřují spíše opatrněji. Komunisti sice mají pro papalášské výhody pochopení, ale v tomto případě by zřejmě nepovolili. „Samozřejmě bychom počkali, až skončí všechny kritické dny paní Jermanové a teprve potom bychom ji citlivě oddělili od rodiny a popravili,“ zavzpomínal na staré dobré časy poslanec Grospič. Za ODS se stihl vyjádřit Václav Klaus mladší, než mu předseda Fiala odnesl mikrofon: „Jako poslanec ODS mě ANO vůbec nezajímá. Volte SPD!“ Podle poslance Roznera z SPD jde o klasický pseudostalking, podle Faltýnka je Jermanová normální hysterka. Hejtmanky se tak zastal pouze Foldyna, který vychválil její ostrý jazyk.

Celá situace se nakonec vysvětlila příchodem tří pracovníků Výpočetního střediska JIH do Sněmovny, kteří se hejtmance Jermanové i poslanci Kalouskovi omluvili za chybně dodané kondiciogramy. Ty měly původně patřit Zimolovi a Haškovi. Příčinou byla pochopitelně chybná elektronka E13 z podniku Katoda Olomóc, patřící holdingu Agrofert. Jako omluvu za toto nedopatření si manžel paní Jemarmanové převzal osmiválcový automobil Tatra zkušebně vybaven pertinaxovým karburátorem a radiální cirkulací oleje. „Tak hodně štěstí s tím pertinaxem,“ popřál Kalousek rodině Jermanů a pohodlně se usadil na zadní sedadlo.

3 Komentáře

  1. Gratuluji Petrovi Tomšů a jeho Strachu.cz ke skvělému 6. místu v soutěži Magnesia litera v kategorii Blog roku! Vzhledem k tomu, že zvítězil blog Michaely Duffkové „Deník alkoholičky“, soudím, že většina národa už propadla chlastu. Já si naopak myslím, že daleko prospěšnější je čelit zlu dobrým humorem, neboť platí přísloví: „Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe!“

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.