Všechny srdečně zveme na pravý moravský košt vína. Vstup jen pro bílé.

Feri, Rath, Macek

Existují čtyři verze události, která se stala o Velikonocích na Moravě, odpovídající tomu, jak svědkové vypovídali. Policie pracuje se všemi a jako anketu je zveřejnila na svých stránkách. Veřejnost o nich může hlasovat a ta nejoblíbenější postoupí k okresnímu soudu.

VERZE 1 – postižený
Vyšel jsem ven na cigárko. Najednou ke mně přistoupil nějaký dobrý člověk. Chtěl vědět, jestli jsem ten Feri. Šlo o dost filozofickou otázku, jaké se v hospodách na Moravě řeší neustále. Potřeboval jsem čas na promyšlení. Ten dobrý člověk však nechtěl čekat a uhodil mě do tváře. Chtěl jsem mu nastavit i druhou tvář, ale do té mě praštil jeho hodný kamarád a už mě mlátili oba. Říkal jsem jim, že tohle nemá cenu, že tím ničeho nedosáhnou. Oni si to zřejmě mysleli také, a proto vytáhli nůž. Myslel jsem, že si společně ukrojíme chleba a slaniny a chtěl jsem pro ni dojít. Bohužel, jak jsem se otočil, musel jeden z nich zakopnout a spadl na mě i s nožem. Viděl jsem, že je jim líto, že mi způsobili takovou bolest, protože křičeli, abych raději chcípl. Když dorazila policie, prosil jsem strážníky, aby jim nepřičítali tento hřích. Bohužel protokol sepsat museli.

VERZE 2 – první útočník
Vyšel jsem ven na cigárko. Stál tam ten Feri. Celý černý, nic nedělal a provokoval. Šel jsem za ním a zeptal se ho, proč provokuje. Dělal, že nechápe, ale mě neoblafl. Já studoval medicínu. Tak jsem mu zrovna jednu natáhl. To ho neodradilo a provokoval dál. Tak jsem se do něho pustil. Pak už ležel na zemi a celý černý mě pořád provokoval. To už bylo na mě moc. Vyrval jsem parapet a chtěl jsem mu tu barvu oškrabat. V tu chvíli se odněkud vyřítila skupinka jeho kamarádů a ti začali bušit pro změnu do mě. Začala klasická rvačka. Ale je jasné, kdo ji vyprovokoval. Nešlo o žádný rasismus.

VERZE 3 – druhý útočník
Vyšel jsem ven na cigárko. Skupinka lidí tam mlátila mého malého kluka. Rozběhl jsem se, vrazil do nich a hned jsem poznal, kdo za to může. Ani nemusel nic říkat. Pustil jsem se do toho Feriho pěstí. Křičel, že nic neudělal, že je poslanec. To souhlasilo, to byly přesně ty důvodu, proč jsem ho mlátil, tak jsem pokračoval. Tvrdil, že je rodilý Čech a černý je po tátovi. Bylo mi úplně jedno, po kom je černý, prostě jsem mlátil. V jednu chvíli, jako by mi četl myšlenky, vyrval Feri parapet a vrazil si ho do zad. Potom přiběhli další jeho kamarádi a odtrhli nás od sebe. Řval jsem na ně, jestli si nevšimli, že je černý. Prý je jim to jedno. Je to smutné, jak jsou lidé k sobě lhostejní.

VERZE 4 – státní zástupce
Vyšel jsem ven na cigárko. Parta opilých kluků se tam mlátila hlava nehlava. Nic výjimečného. Případ mě zaujal, až když z hloučku vypadl zakrvácený poslanec Feri s parapetem zaraženým v zádech. V tu chvíli mi zazvonil telefon – nová ministryně Benešová. Chtěla řešit, koho a kdy má odvolat. Dal jsem jí nějaké tipy, ale pak jsem se omluvil s tím, že ten Feri mi už půl hodiny běhá před lokálem s parapetem v zádech. Říkal jsem si, že toho mi ještě dneska vezmou, to bude násilná smrt. Nakonec všechno dopadlo dobře, kluky se podařilo od sebe odtrhnout a nikdo nezemřel. Rasový motiv vylučuji, ‘zabte toho negra‘ křičeli pouze lidé s vysokoškolským diplomem, tudíž pochopitelně nejde o rasismus, ale o vyváženou veřejnou diskuzi.

13 Komentáře

 1. Skvělý a vtipný článek! Méně vtipné, zato více směšné mi připadají „argumenty“ obhajující rasismus.

 2. Článek super! Podle toho, že někteří diskutující kvičí jak sele, jste evidentně tnul sice do živého, leč i tak poněkud zasmrádlého masa…

 3. Kdyby někteří četli pozorně, tak by si všimli, v čem je vtip a smysl textu.
  Napsat čtyři verze tak, aby se lišily právě takhle, je kus umění.
  Je dost otřesné číst, jak se i další hlásí k rasové nesnášenlivosti. D. F. je Čech, vzdělaný a slušný člověk s talentem, takže, pánové, vadí vám opravdu jen barva, nebo to, že je chytřejší?
  Tatínek lékaře se vyjádřil: Máte snad pocit, že Morava je málo kulturní?

  Teď už ano. Říci někomu, že je negr a nemá tady ( mezi mírumilovnými křesťany -láska k bližnímu ) co dělat, je prachbyčejně buranské. Na Moravě plné potomků Mongolů, Turků, cikánů…

 4. já myslí, že v tomhle případě jsou i ty „typy“ správně.
  „dal jsem jí tipy na nějaké typy“

 5. To sou teda sracky zase,zkazil jsi mi ráno ty krumpáči, kdyby to bylo aspoň trochu chytrý,ale takový blitky vopravdu.Ček si říká, tak třeba to nakonec bude trochu vtipný, než mu dojde,to psalo budto dítě nebo nějakej primář. Do Somálska s tebou ty vtipe..

 6. Když si někdo vyjde z hospody na cigárko a na hlavě má tolik antén, že vypadá jak sádrovej ježek, tak se holt nemůže divit, když mu na ni sem tam nějakej ten signál přiletí.

  • To zřejmě říká ten, co na hlavě nemá ani jednu anténu. Ono je to nakonec jedno, že žádnou nemá, stejně by ty antény neměli co vysílat. A pokud jde o příjem signálu, asi by chyběl dekodér. Takže to vyjde na stejno.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.