Domácí
Vložil Petr Tomšů 13. 10. 2008

Bradík Novináři, namlsaní Tlustého reality show Vyvanění, vrhli své úsilí na parlamentní špínou zatím nedotčené komunální politiky. Úkolem reportérů bylo zjistit, jak jsou tito kandidáti na vysoké platy obeznámeni se svým krajem a co si odnesli ze základní školy. Jako první se přiznal hejtman Královéhradeckého kraje Pavel Bradík (ODS). Kromě několika poznámek, mokré houby a vycpaného tučňáka, kterého v osmé třídě mylně pokládal za barracudu, si tento politik ze základní školy neodnesl vůbec nic. Dodnes je přesvědčen, že po jeho krajském městě jezdí místo MHD drožky tažené valachy, městská policie je vyzbrojená halapartnami a půlnoc oznamuje ponocný zhruba kolem třetí ráno. „Ano, skutečně ho slýchávám. Takové to: Odbila poslední hodinka – chval každý dům Julínka – ať nás chrání ve dne v noci – ochraňuje od nemoci,“ vysvětluje Bradík, ale jistý si moc není.

To hejtman Pardubického kraje Ivo Toman (ODS) má k dispozici zdatnějšího pomocníka. Poté, co mu reportér položil telefonicky dotaz, kterého kraje je vlastně hejtman, Toman se na druhé straně vrhl k počítači a začal hrát o čas: „Říkáte kraje? A jak víte, že jsem hejtman? To se o mně moc neví. Ale každopádně já hejtman samozřejmě jsem a to velice známého kraje. Kraje, ve kterém jsem velmi oblíben – google se píše kroužkovaným ů? Tedy, abych pravdu řekl, tento kraj upřímně miluju a často sem jezdím. Minulé volební období jsme naplnili mnoha úspěchy, na jejichž vyjmenování zde bohužel nemáme čas a tak vám raději zazpívám.“ Asi po třech koledách se Toman konečně z internetu dozvěděl, že je hejtmanem jednoho kraje v České republice. „No tak vidíte, že jsme to dali dohromady,“ zavěsil šťastný hejtman a zhroutil se pod stůl.

Strakonická kandidátka do Senátu Iveta Vilímková zase přesvědčovala jednoho z reportérů, že Otava pramení v Zambezi a nikam se nevlévá, protože padá přes okraj světa. Následně šokovala přítomného reportéra prohlášením, že přehrada Lipno vznikla při rozpadu Gondwany před 60 milióny lety a zapříčinila utopení všech dinosaurů. Zeměpisné otázky dělaly problémy více politikům. Kandidát zelených v Moravskoslezském kraji Vladislav Koval uvedl jako největší horu Beskyd Mount Everest. Vzápětí se ovšem opravil: „Jo vy myslíte Beskyd? Já slyšel celé České republiky. Tak to je jiná, v Beskydech je největší samozřejmě Annapurna.

Vážné potíže měli politici s vyjmenováním různých památek UNESCO. Ti, kteří zhruba věděli, o čem je řeč, zasazovali tyto vzácné pamětihodnosti většinou na své zahrádky. Pár levicových politiků usoudilo, že tam určitě patří mumie Lenina, zatímco pravicoví kandidáti dávali přednost kupónové privatizaci. To byla menší část politiků, ta větší si UNESCO spletla s organizací NATO a jako památky přihlašovali veterány z bitvy o Svobodnou Evropu.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (70 hlasů, průměr 4.83 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,918 přečtení

9 komentářů k “Testy kandidátů”

 1. Viktor napsal:

  „google se píše kroužkovaným ů?“ !!!

 2. raist napsal:

  masakr… ale pochybuji ze nekdo z nich vi kde a co je Annapurna ;-)

 3. Pavel napsal:

  Hluboce se omlouvám ale zkonil jsem hlasování a místo pět jsem klikl zřejmě na tři : (
  To mám z toho že při tom jednou rukou jím a druhou se ďoubu v nose. : )

 4. petr napsal:

  „se na druhé straně vrhl k počítači a začal hrát o čas“ :)))

 5. lukas napsal:

  ou je!, tak tohle je ten strach ktery znam!

 6. Kosta napsal:

  Ale ten titulek pod obrázkem je prostě úžasnej!!!  :-D

 7. Jiřik napsal:

  Tak takhle dokonale zparodovaná MFD by si zasloužila nejméně sedm hvězdiček!!! :D

 8. Karloss napsal:

  Jsem z Hradce Kralove a je to presny :-)))
  Ta fotka hejkala Bradíka s primitivem HK Divíškem taky nemá chybu… :-)

 9. Ondra napsal:

  Za vrchol článku jsem považoval odstavec s hejtmanem hrajícím o čas, ale pak jsem si přečetl, že Otava padá přes okraj světa…

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]