Mafie v politice

Stejně jako IDnes, tak i strach.cz se podíval na nedávné propojení politiků s mafií. Jelikož legendární spisek BIS Vorvaň zmizel neznámo v kterém šuplíku Ivana Langera, museli jsme improvizovat a spoléhat na méně líné kolegy novináře. I přesto, anebo právě proto, výsledky stojí za to.

Vlastimil Tlustý (ODS) – jeho kontakty na mafii patří mezi ty zábavnější. Do šedé zóny mu pomohl Igor Šafranek, kamarád zavražděného kmotra Mrázka, který Tlustému poskytnul šest miliónů na vyzdění jádra jeho 2+1 s přistýlkou. Tlustý o Šafrankovi dodnes tvrdí: „Absolutně jsem netušil, že ho za mnou vyslal Mrázek. Párkrát mi to sice řekl, ale pro mě je to novina.

Miroslav Šlouf (ČSSD) – za jeho a Zemanovy éry se Mrázek pohyboval přímo na úřadu vlády, chodil do televizních debat, účinkoval v Kotli a vítal na letišti zahraniční návštěvy. „Tak vysoko se ještě žádný potencionální delikvent nedostal. Snad kromě Václava Klause,“ zavzpomínal na staré špatné časy David Rath.

Ivan Langer (ODS) – stejně jako Tlustý i Langer tvrdí, že netušil o napojení Luďka Sekyry na mafiána Mrázka. Právě Sekyrovi měl nynější ministr vnitra pomáhat při ovládnutí stavebního kolosu IPS. I Langerova slova jsou výmluvná: „Já jsem to prostě nevěděl. Možná mi to pár lidí říkalo, ale já nepatřím zrovna mezi nejbystřejší politiky, a kdo chce, ten to vidí.

Miroslav Grégr (ČSSD) – podle odposlechů byl tento politik minimálně jednou ve stejném vinném sklípku jako Igor Šafranek, kamarád kmotra Mrázka. Není jasné, o čem se vedla debata, neboť celý odposlech rušil Grégrův hlasitý zpěv, který má podle Gábiny Osvaldové rozsah maximálně tří tónů, bohužel není zcela jasné kterých.

Josef Hojdar (ČSSD) – ten si s Mrázkem dokonce tykal a nabídl mu ke komunikaci šifrovací mobil. Což Hojdar samozřejmě vehementně popírá s tím, že nešlo o mobil, ale o plastickou trhavinu ve tvaru důlního telefonu, kterou chtěl Mrázka odstranit na vlastní pěst. Podle jeho bývalé sekretářky nebyl Hojdar s to si na vlastní pěst ani uvařit kafe.

Stanislav Gross (ČSSD) – další napojení na kmotra Mrázka, tentokrát skrze uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Ten měl na volební kampaň přispět částkou 60 miliónů. Gross vše popírá. Peníze prý dostal z části od tety Vikové, z části od babičky ke svátku a něco přidal i kolega Hojdar, který ho prý při tom ještě pobryndal studenou břečkou, kterou vydával za kafe.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.