Domácí
Vložil Petr Tomšů 18. 3. 2008

Ještě nedávno bylo možné vidět v pražských ulicích následující besídku: Dan Landa se rozbíhá proti poslanci Vidímovi a tvrdě do sebe narážejí, nos na ucho. Pak se chvíli potahují za brady, opět si navzájem tlučou hlavami o mříž kanálu a rukama v nohavici si třesou pěstmi. Nakonec si lehnou na zem a převalují se sem a tam. Odborníci na tajemné řády se domnívají, že tím vyjadřují hluboký vztah ke své zemi, ale okolojdoucí chodci mají za to, že je to kvůli bolesti. Nicméně pravdou je, že pozdrav tajemného řádu Ordo Lumen Templi, který Daniel Landa vymyslel (ať už to znamená cokoliv), není to jediné, co je na celé věci divné.

Tento spolek založil Landa 29. srpna 2005 a to na půdě Vyšehradu. Navlečený ve špinavém prostěradle, s přilepenou vidličkou uprostřed se vzápětí také nechal prohlásit velmistrem s titulem Velký Vezír – bojovník proti chudobě. Cípy prostěradla mu přitom drželi Vidím s Komorousem, zatímco Langer si opodál opisoval SPZtky z jejich Jeepů. Zatím první a poslední počin byla stavba a otevření dětského hřiště, které potom slavnostně předali šokovaným dětem. Ty totiž neunesly fakt, že jim jejich oblíbenou atrakci předali o půlnoci duchové v bílých pláštích a s pochodněmi v rukou. Obzvláště nerady tam pak viděly Ondru Vetchého, který se jim z popleteného pohádkového čerta proměnil na zachmuřenou Bílou paní.

Tímto hřištěm veškeré aktivity řádu skončily a zůstalo tak pouze u likvidačního pozdravu, odznáčku v klopě prostěradla a u plánů na novou společnost. Ta se ale zatím konat nebude, neboť sdružení došly peníze. Navíc tento spolek opustil Velký Vezír Landa, který si založil svůj trucpodnik na podporu bývalých alkoholiků Zlatý drak. Tvrdí, že se nerozešli ve zlém a OLT zůstává jeho dítětem. „Každý jeho úspěch bude i mým úspěchem a za každý jeho neúspěch mohou ti dva břídilové – morous Komorous a Vetché Krutibrko,“ zažertoval Landa, tentokrát v rudém závěsu na houpacím koni.

Ovšem tento způsob prosazování se zalíbil i některým jiným osobnostem. Tak například šéf ČSSD Jiří Paroubek založil řád s lakonickým názvem Neřádi a přihlásil do něj nejpopulárnější českou trojku Pohanku, Melčáka a Snítilého, aniž by o tom věděli. Nový řád zatím žádné podstatné aktivity nevyvíjí, ale Paroubek už jim vymyslel vlastní pozdrav – každý sociální demokrat, který potká kohokoliv z tohoto řádu, ho pozdraví velkým rozmachem pravé ruky a jejím následném dopadu na překvapenou členovu tvář. Pozdrav lze ze zdvořilostních důvodů i několikrát opakovat.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (76 hlasů, průměr 4.38 z 5)
Načítám ... Načítám ...
8,295 přečtení

10 komentářů k “Řád neřád”

 1. Iluminus napsal:

  Skvělé!

 2. Viktor napsal:

  zatímco Langer si opodál opisoval SPZtky z jejich Jeepů!!!

 3. Roberto napsal:

  Landu mám rád…ale tohle je supr článek

 4. Karloss napsal:
  :-)))

  opět super !!!

 5. Lukason napsal:

  Už asi 5 let jsem čtenářem Strachu a takhle dobře jsem se už dlouho nepobavil. Hlavně ty šokované děti, kterým předávají hřiště duchové v bílých pláštích s pochodněmi v rukou, to je nářez!!! Je dobře umět si dělat takových projektů srandu.

 6. Michal Exner napsal:

  Opět bomba..... Pozdrav lze ze zdvořilostních důvodů i několikrát opakovat… super konec.

 7. PetrV napsal:

  Tak tohle je TAKY bomba! :-)

 8. goldstein napsal:

  Nechápu, jak může dát někdo míň jak za pět! Opravdu hodně povedený článek! :o)))

 9. mlc napsal:

  Jak sis Peťo vůbec dovolil dělat si srandu z LANDY?!?!? :-( A ke všemu u mě vyvolat při čtení záchvaty smíchu, až mi vyhrkly slzy!!! Dneska to máš (opět) za 5*! :-)))

 10. průvan napsal:

  Chlape ty jsi génius:)

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]