Střípky z debat

Jako nejvýživnější se včera jevila televizní debata na ČT1. Bursík se tam potkal s komunistou Filipem a oba zavzpomínali na staré dobré časy při volbě prezidenta. Filip vyčetl Bursíkovi, že nechtěl hlasovat proti radaru a obvinil ho, že má vlastní názor. Bursík se okamžitě ohradil: „Není pravda, že mám vlastní názor. A nestrkejte mi do úst sušenku, nemám hlad. To si nechte na vaše oslavy MDŽ, kam si zvete soudružky z RVHP. Vy nejste strana, vy jste Jurský park a Ransdorf je brachiosaurus.“ Tato představa Filipa rozesmála, dokud si neuvědomil, že jde o urážku. Poté ihned zaútočil: „No zato vaše partaj je vzor morálky. Kdyby nám v době prezidentské volby utekl Ransdorf a vymlouval se na akutní gynekologickou operaci, tak bych mu klidně napsal mail z očí do očí.

Menší neshody ještě provázely dohady o inteligenci obou hlavních aktérů a jejich odborné způsobilosti. „Nepoučujte mě, já jsem právník. Já vás také nepoučuji, do které popelnice vyhazovat nedojedené klobásky a do které rtuť,“ ohradil se šéf komunistů, když mu Bursík naznačil, že jeho znalosti mezinárodního práva skončily někde mezi Zátokou sviní a Gagarinem. „To není debata, to je Jen počkej zajíci,“ reagoval naštvaný Bursík, když Filip opět trval na zrušení všech radarů na území ČR. Potom odněkud vytáhl obrovskou matrojšku s hlavou Putina a se slovy „Režie Kotěnočkin“ ji nasadil Filipovi na hlavu. Ten už se pak jen usmíval jako Rusakov.

To debata na Primě se nesla v klidnějším duchu. Premiér Topolánek se pochlubil novou brožurou, která má lidem vysvětlit, jak moc úspěšná současná vláda je, neboť hrozí reálně nebezpečí, že by si voliči mohli myslet pravý opak. A došlo i na téma poplatky u lékaře. Podle Mirka Topolánka je možné vyvodit závěry z tohoto opatření už teď. Nechal si totiž objednat průzkum, ve kterém se k tomuto kroku vyjadřují lékaři a devět z deseti jsou pro a nic by nerušili. „Takže vidíte, že nikdo proti poplatkům nic nemá, naopak jsme chváleni, řekl bych totální success.“ To byla rána pod pás. „Ano, u lékařů se to dalo čekat, nicméně my jsme mysleli, že se průzkum bude týkat hlavně občanů a jejich finančních možností,“ oponoval moderátor, ale byl umlčen Topolánkovým smíchem a zvednutým prostředníčkem. „A co ten desátý lékař?“ vyzvídal ještě moderátor. „Toho se nám v ordinaci nepodařilo vzbudit. Oslava MDŽ se mu zřejmě protáhla,“ zamumlal premiér.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.