Domácí
Vložil Petr Tomšů 25. 10. 2007

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek přišel mezi lékaře s novou koncepcí jejich pracovní náplně. Přidá jim o osm hodin práce víc a zároveň jim zruší placené přesčasy. Z čehož pro zdravotníky prakticky vyplývá jeden pracovní den navíc a zadarmo. „Myslím, že je to dobrý nápad,“ pochvaloval si ministr. „Spojíme tak sice nepříjemné s fakticky neužitečným, ale nikdo nás nemůže obvinit, že nepodnikáme žádné kroky. A tohleto je malý krok pro lékaře, ale obrovský krok pro náš rozpočet,“ vysvětlil postoj ministerstva Julínek.

Ovšem lékařům se tento postup rozhodně nelíbí a protestují. Na veřejné jednání se dostavil šéf Lékařského odborového svazu Martin Engel a se slovy „Nevolnictví zrušil Josef II. už v roce 1781!“ hodil po Julínkovi učebnici dějepisu pro druhý stupeň základních škol. Ten ji nevzrušeně zvedl a začal jí zkoumavě listovat. Nakonec výše zmíněný fakt nalezl. A nejen to. „Zavedení povinné školní docházky… to už jako bude platit? Kuchtová o tom věděla?“ okomentoval svůj denní příděl faktů ministr.

S pracovními sobotami se odbory nechtějí smířit. Nelíbí se jim pochopitelně už ten fakt samotný. „A co bude dál? Oslava VŘSR? Lampiónový průvod?“ ptal se Martin Engel. A ministr odpovídal: „Já ale taky v sobotu pracuju. Sice na své malé zahrádce a mám svého zahradníka, ale někdo mu přece musí říct, který baobab pokácet, které tygry vykydat a do kterého jezírka nasadit lachtany.“ Na závěr jednání pak ještě rozdal přítomným lékařům lampióny a s pocitem vítězství se odběhl schovat na záchod před lynčujícím davem.

Novinářům pak ještě problém doobjasnil mluvčí ministerstva Tomáš Cikrt: „Lékaři se totiž nechávají v nemocnicích zaměstnat jako soukromníci. Pro ně to je sice výhodné, ale pro stav nemocnice už ne. Někteří tam pracují jako kotelníci, jiní jako údržbáři a pár doktorů tam dokonce po večerech opravují rentgeny. Takže po takové směně soukromníka pak není výjimkou, když je ráno v nemocnici větší zima než v Murmansku, když na celém patře svítí pouze jedna 40tka šetřící žárovka a to ještě na operačním sále a když rentgen fotí místo kostí jenom krajinky.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (8 hlasů, průměr 4.5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,371 přečtení

8 komentářů k “Osm hodin pro lékaře”

 1. Anonymní napsal:

  bože, tohle mi chybělo!

 2. Viktor napsal:

  Kuchtova:-)

 3. Daryth napsal:

  Super. Jen tak dál. :o)))

 4. Stan napsal:

  Petře, nezklamals…Jen houšť

 5. Sumix napsal:

  Muhehe mazec :))

 6. Karloss napsal:

  Kuchtová :-))) LOL !!!

 7. Dr. Petr napsal:

  Z nekonečných bojovných diskuzí v nemocnici jsem unavený.
  Konečně jsem se od srdce zasmál, Dík.

 8. protiva napsal:

  To je prostě jedna báseň! :D "… to už jako bude platit? Kuchtová o tom věděla?“ je prostě DO-KO-NA-LÉ!

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]