Domácí
Vložil Petr Tomšů 6. 4. 2009

Václav Klaus Nedělní mezigalaktické setkání dvou ředitelů zeměkoule a jednoho nástěnkáře z Marsu se vyznačovalo obvyklými planetárními rozdíly. Václav Klaus přivítal na Hradě Baracka Obamu a spolu se svým starým dobrým nepřítelem Mirkem Topolánkem s ním probírali možnosti sestavení nové překlenovací vlády do předčasných voleb. Po tomto jednání Obama poděkoval oběma našim politikům za zdařilou parodii Lauera a Hardyho, akorát mu bylo líto, že nepochopil, kdo z těch dvou hraje toho chytřejšího. Jako poděkování jim na památku věnoval jednoho bodyguarda i se samopalem.

Tomuto jednání ovšem předcházelo neméně úspěšné přivítání Baracka Obamy na nádvoří Hradu. Česká politická reprezentace se opravdu vytáhla. Někteří pouze novým sakem, Bursík se ale při americké hymně šponoval na špičky skutečně. Jak podotkl ministr Schwarzenberg, těsně před tím, než při hymně usnul, jen mu dát bílý nátělník a červené trenýrky. Vedle nich se navíc podezřele klátil Miloslav Kalousek, u něhož premiér Topolánek vesele vyzvídal, z kterého muzikálu je ta písnička. Ovšem při české hymně se už premiér chytil a začal si nahlas pobrukovat Nad Tatrů sa blýská. Po hymně ještě následovala vojenská přehlídka, během které museli oba prezidenti stát na vyvýšeném stupínku. Když si Obama postěžoval, že si tam připadá jako při popravě, Klaus se jenom zkušeně usmál: „Občas tu kulku tady taky čekám.“ Obamova ochranka silně znervózněla.

A veselo bylo i po jednání českých politiků s Barackem Obamou, před jeho projevem na Hradčanském náměstí. Jako první vyšel z Hradu Mirek Topolánek a téměř se rozplakal, když viděl, kolik lidí mu přišlo vyjádřit důvěru do dalších jednání s Jiřím Paroubkem. Překvapeným návštěvníkům se začal násilím podepisovat na fixkou na jejich americké vlaječky, za což ho odměnili pískotem a chystali se ho kamenovat fotoaparáty. Premiér slzel vděčností a v záchvatu státotvornosti se vrhl k nejhlídanějšímu pultíku v galaxii, zřejmě aby vyslovil nedůvěru opozici. Šokovaná ochranka sledovala agenty FBI, kteří ohromeně sledovali českého premiéra, jak si to štráduje k tribuně. Po chvíli váhání zamítli naléhání odstřelovačů, aby jim povolili palbu a vyprovodili vetřelce sami mimo prostory Hradu, kde si ho i sami zmlátili.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (55 hlasů, průměr 4.62 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,203 přečtení

5 komentářů k “Obama v Praze”

 1. Petr Milek napsal:

  Jj, presne neco takoveho jsem si pri tom projevu rikal taky:D

 2. Anonymní napsal:

  Já se chechtal už hned na začátku, když jsem si četl popisek k obrázku :-D a celý článek je taky vynikající!

 3. Michal Smrž napsal:

  Ten obrázek je tentokrát doopravdy úžasný :-)).

 4. Jan Flaška napsal:

  Dnes mi to přišlo nějaké slabší, zvlášť po geniální úvodní větě „Nedělní mezigalaktické setkání dvou ředitelů zeměkoule a jednoho nástěnkáře z Marsu…“ mi tendence přišla už spíš klesavá. Leč nezoufejme, na Strachu je tolik jiného skvělého, že se vlastně nic neděje.

 5. DanQ napsal:

  ‚Klaus se jenom zkušeně usmál: „Občas tu kulku tady taky čekám.“‘
  to jsou zase perly ;o)

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]