Václav Klaus přinesl zrcadlo a představil ideálního kandidáta na prezidenta

Václava Klause respektuje celý svět

Týden po jubilejní tisící repríze Silvestrů Vladimíra Menšíka připravila Česká televize pro pamětníky další trhák – debatu s exprezidentem Václavem Klausem. Již v úvodu nasadil Klaus laťku hodně vysoko, když jednotlivé prezidentské kandidáty označil za neužitečné mašinky z ostrova Sodor, s výjimkou Zemana a Topolánka, kteří jistou míru užitečnosti na dráze vykazují. Zároveň také upřesnil svou představu dobrého prezidenta. Měl by jím být víc Bůh než člověk – měl by to být sportovec v kondici s mnoha zkušenostmi s letuškami a měl by mít hodně peněz. Na dotaz Václava Moravce, zda myslí Jaromíra Jágra poděšeně zakroutil hlavou a požádal o výměnu moderátora. Natěšené voliče poté zklamal, že on sám zatím nekandiduje, nicméně jeho strana stvořila Mirka Topolánka, který by se na tuto funkci hodil. „Je sice prázdný a falešný, ale to je podle mě většina voličů,“ zformuloval svůj světonázor Klaus.

I Miloše Zemana považuje Václav Klaus za dobrého prezidenta. „Je inteligentní. Nechodí do televizních debat. Nechodí na náměstí. Dotáhl to až k dokonalosti, protože už nechodí skoro vůbec. To je ta síla, která může vést naši zemi,“ vysvětloval Klaus. Na otázku, jak tedy Zeman splňuje jeho kritéria o sportovci obletovaného ženami, odpověděl, že i šachy jsou sport a že i z Ovčáčka může být po menším chirurgickém zásahu celkem pěkná letuška.

Další tématem byla Evropská unie. Moravec se ho ze začátku snažil rozhodit fotografií Emanuela Macrona a Jean-Claude Junckera. Klaus byl ale připravený a fotografie okamžitě postříkal svěcenou vodou a pronesl ochranné zaříkadlo. Odněkud si pak přivedl do studia koně, z jehož sedla prohlásil, že Česko nikdy nebude poslušným žáčkem Evropské unie a nebude poklonkovat strašidelným
euroúředníkům. Moderátor se snažil debatu nahodit zpět několika virtuálními grafy, které bohužel vylekaly mírně zmateného koně. Ten shodil Klause přímo na kameru číslo tři a odběhl do Kouzelné školky. Václav Klaus naštěstí dopadl na svůj nový kyčelní kloub. Dunivý zvuk sice naštval zvukaře, nicméně exprezident zůstal celý. Vstal, oprášil se a nabídl Moravcovi čerstvý koblížek.

Závěr debaty věnoval Klaus své vizi politiky. Vyhrávat volby by měly tradiční strany. Za to, že se dnes tak neděje, mohou právě tyto tradiční strany, které nepochopily, jak moc hloupý je hloupý volič a nabízí mu témata, kterým nerozumí. „Mě úplně vyděsil billboard ODS, kde psali – Strana pro ty, kteří věří ve svobodu a vlastní schopnosti. Kdo v České republice ještě věří ve svobodu? Nota bene po našich vládách. A kdo má jako věřit ve vlastní schopnosti? Pokladní v Kauflandu se smlouvou na dobu určitou? Máme děsivé migranty, máme děsivou Evropskou unii. Tato témata je třeba zvednout a natlouct voličům do hlavy,“ rozohnil se Klaus na rozbitou kameru.

Během titulků pak ještě Moravec poděkoval bývalému prezidentovi za sběr, který ve formě svých sebraných spisů rozdával Klaus technikům, kteří mají děti ve škole. „Je toho třicet kilo!“ zahlásil.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.