Ovčáček poobědval s Prchalem. Zúčastnili se i prezident s premiérem.

O jídelním menu byli informováni i v Kremlu

Premiér Andrej Babiš s mediálním poradcem Prchalem v úterý odpoledne poobědvali na lánském zámku s prezidentem Milošem Zemanem a jeho mluvčím Ovčáčkem. Jako hlavní chod měli kandidáta Drahoše. „Pane Prchale, rád vás vidím. Na Twitteru vypadáte větší,“ přivítal Zeman Prchala před zámkem a předal mu velkou kytici růží. Následoval polibek na hlavu a Zeman pozval dvojici dál. Zastavili se u knihy návštěv: „Tady jsou pouze nejvzácnější návštěvy.“ Andrej Babiš se podepsal hned pod věnování Jiřího Kajínka, který si pochvaloval místní kuchyni: „Šlichta ušla, chlastu dost.“ Dole pak bylo vyjádření policie k ukradeným příborům, vedle kterého Babiš vykouzlil svůj autogram a připojil k němu obrázek čápa. Zeman ocenil potleskem jeho smysl pro humor, zatímco Prchal skryl oslintanou hlavu v dlaních.

Na brífinku po schůzce Babiš uvedl, že jídlo bylo příjemné, tlačenka jemná, ocet citlivě naředěný. Jitrnici místo chleba ocenil jako výborný kulinářský nápad a gambrinus v číších na víno neměl, podle něj, chybu. S prezidentem se bavili více o svých poradcích než o politice. Ale i na tu došlo. „Pan prezident potvrdil, že ho přinesou 10. ledna do Sněmovny podpořit naši vládu při hlasování o důvěře.“ Premiéra doplnil mluvčí Ovčáček: „Pan prezident v současné době intenzivně trénuje na biatlon. Pokud by nebyl schopen z časových důvodů ve Sněmovně vystoupit, promluvím k poslancům osobně. Ten den sice odlétám na summit OSN přečíst prezidentův projev a hned poté podepisuji v centrále NATO smlouvu o předání velení českých jednotek pod německé velení, ale ten čas bych si udělal.

Andrej Babiš se podivil otázkám novinářů na zdravotní stav prezidenta. „Já tyto otázky nechápu. Prezident je evidentně ve skvělé formě. Obědval ve sportovních teplácích, do tlačenky píchal lyžařskou hůlkou, příborem sestřeloval sklenice a neustále někam odbíhal. Kam se hrabe Koukalová,“ odmítal tyto otázky Babiš s krvácejícím šrámem od vidličky na čele. Nicméně na přímou otázku, koho hnutí ANO podpoří v prezidentské volbě, odpověděl vyhýbavě: „Svého kandidáta oznámím den před volbami. Zde z lánského zámečku.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.