Tlustá kauza

Hladinu poklidné české politické žumpy rozvířila nová vlna svinstva, vyplavená tentokrát z řad ODS. Na začátku všeho stál poslanec Tlustý, kterého odvrhl premiér Topolánek pro jeho zakuklenou levicovost. Tlustý, navzdory svému jménu, nelenil a rozhodl se veřejnosti odhalit, jak funguje politika v ODS. Nejprve si vymyslel tajné nahrávání rozhovorů se svými spolustraníky. I přes veškerou snahu o nenápadnost tento pokus nevyšel – snad kvůli tomu, že se u každého rozhovoru tvářil jako bůh pomsty nebo pro jeho objemný magnetofon Tesla Sonet Duo, kvůli kterému za sebou tahal padesátimetrovou prodlužku a tříkilový mikrofon.

Druhý pokus již vypadal slibně. Poslanec Tlustý se nechal nafotit ve vaně a šokující fotky se pak snažil s pomocí TV Nova nabízet svým kolegům z ODS. O první sadu fotografií, na které je Tlustý ve vaně sám, nebyl velký zájem. Pouze ředitel pražské ZOO Petr Fejk si několik exemplářů vzal a navrhl podle nich nový pavilon pro hrochy. Ani druhá šokující série nebyla úspěšná. Vlastimil Tlustý je na ní ve vaně společně s vyděšenou žirafou, zatímco v pozadí je vidět rozlícený Petr Fejk a napřahující se Zdeněk Srstka. Až napotřetí se oba konspirátoři strefili. Do vany nasadili k mírně pokopanému Tlustému mladou zdravotní sestru. Ta ho původně zachraňovala, ale když se podařilo rozzuřenou žirafu nakonec odtáhnout, nechala se sestřička uvolit k několika momentkám s polomrtvým poslancem.

Dalším důležitým bodem bylo tajné nabídnutí fotografií stranickým kolegům. Jako první fotoalbum odmítl favorit Dalík. Fotky se mu sice líbily, ale jeho dlouholetý politický čich ho varoval. Později jeho chování okomentoval i premiér Topolánek a tento rozhovor se Vlastimilovi Tlustému výjimečně podařilo zachytit, když převlečený za kominíka čistil v premiérově kanceláři akvárium s patnácti uhynulými závojnatkami a jedním chcíplým kanárkem:
Ty vole, Dalíku, to jsme měli štěstí.
Sem cítil, že to smrdí.
Já toho Tlustého zmasím.
To smrdí.
Ty krávo.

Damoklův meč tak nakonec dopadl na mladičkého poslance ODS Jana Moravu. Ten nabízené zboží okamžitě sbalil a pídil se po dalších fotografiích členů ODS ve vaně. Nastrčený agent MF Dnes byl požadavkem natolik zaskočený, že Moravovi slíbil fotku poslankyně Zubové ve sprše a Tluchoře na záchodě. Zklamaný Tluchoř nad prázdnou rolkou od toaletního papíru Moravu nezaujal, ale Zubová ano. Dokonce se nabídl, že koupí fotky celé její rodiny ve sprše. To už bylo i na TV Nova moc a tak se vším vyšla na veřejnost.

Dosavadní bilance této kauzy: poslanec Morava spáchal politickou sebevraždu, poslanec Tlustý čelí vlně útoků na svou osobu ze stran poslanců a sudokopytníků a premiér Topolánek uvažuje o první porevoluční popravě. Nejlépe veřejné a rád by ji provedl osobně.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.