Sametová revoluce očima Andreje Babiše. Listopadovou estrádu zrežíroval Jirka Adamec.

Ze soutěžního pořadu Sedmilháři

Fantom StB Julius Šuman už několik měsíců zásobuje veřejnost audionahrávkami předsedy ANO Andreje Babiše. Ta poslední je ze sprchy a Babiš na ní osobě, která mu mydlí schody, vysvětluje pozadí sametové revoluce v roce 1989. „Režisér Svoboda se v Moskvě setkal s nějakým šíleným kápem z KGB. Oni potřebovali odstřelit Husáka, to byl velký průser, když oni zjistili, kolik tu má dětí. Svoboda jim nabízel Štrougala, Jakeše, Hemalu, Frýbu, oni chtěli herce. Havel, Kocáb, Donutil. Donutila pak škrkli, ten prý neumí hrát. Víc mýdla! On ten Svoboda se jako divil. Ale oni ho přesvědčili, že všechno je nakoupený, scénář mají, stačí to zrežírovat. Chtěli, aby to udělali Svěrák se Smoljakem, ale to jim rozmluvil. Nakonec jim ten listopad zrežíroval Adamec. Taky ta estráda podle toho vypadala. Pustím víc teplé.“ Na tomto místě první část nahrávky končí, protože Andrej Babiš si na sebe omylem pustil studenou.

Nahrávka pokračuje o pár minut později, zřejmě z vany: „Já tam taky jezdil. Do Moskvy. S Kleslovou. Nás tam vysílala StB jako agenty na školení. Klaus se Zemanem měli premiérský i prezidentský výcvik, Klaus si vzal navíc i kupónovou privatizaci. Byl ve třídě s Koženým, ten ale jenom opisoval. Hušák tam byl taky, hrával skořápky s Černomyrdinem, Filip, Grebeníček, ti byli u Putina ve třídě. V hudebce učila Pugačevová zpívat Hejmu s Nohavicou. V tělocviku trénoval Zifčák mrtvého studenta. Jó, to byly časy.“ Redakce má k dispozici ještě nahrávku z WC, ale na ní už jde, podle politologů, o hovno.

A kdo vlastně stojí za internetovým účtem Juliuse Šumana? Stopy dovedly psovoda z Českého rozhlasu až k Ivanu Langrovi. Ten samozřejmě vše popřel, ale když se na něj pes vrhl a začal ho olizovat, přiznal, že nějaké informace o nahrávkách má. Spousta jeho kamarádů dodnes pracuje na policii a občas se k němu nějaké čerstvé kompro dostane. „Na internet ale nic nedávám. Já jsem průměrný český uživatel. Mám osobní facebook, sleduju Babiše, stahuju seriály z Uložto a zbytek internetu používám jenom na porno a na trollování v diskuzích,“ hájil se Langer. Něco jiného ale tvrdí jeho kamarád od policie Šabršula, známá oběť zlínského podsvětí, které ho na Mysliveckém plese opilo, posadilo na místo spolujezdce a zavezlo doprostřed křižovatky, kde ho uspalo a nechalo napospas svému osudu: „Bylo to hrozné, nikdo mi nevěřil. Jediný Ivan se mně zastal. Tak mu teď pomáhám s jeho snem – stát se nejlepším youtuberem.

2 Komentáře

  1. Strach.cz v plné síle zpět – děkuji! Letitá odmlka se na kvalitě nijak negativně neprojevila 🙂 a teď už jen revitalizovat Čtyřlístky.cz…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.