Poslední komentář Václava Klause mladšího. Propaganda 2.0

klaus mladší, Okamura
Moje vlastenecká povinnost

Dnes je trendy, jak se říká, psát o technice. O nových počítačích, tabletech a telefonech. Ale já, jak je mým zvykem, napíšu o něčem jiném. Dostal jsem nový telefon. Teď se tomu říká mobil. Správně se to tedy jmenuje mobilní telefon, což by se dalo přeložit jako přenosný vzdálenohlas. Další zlepšovák moderní doby, bez kterého se prý už neobejdeme. Za mého mládí přitom stačilo, aby na mě táta zařval z okna a já věděl, že zas bude přednáška o levicových bramborách. Ve třídách jsme holkám normálně psali sprosté básničky, šahali na prsa a pak jsme je ve třech tahali ubrečené do křoví, ale vzdálenohlas jsme k této zábavě nepotřebovali. Nová doba.

Napadá mě hříšná myšlenka. Kdyby měl Hitler a Beneš vzdálenohlas a v předvečer Mnichova by jen tak, ze starého přátelství zavolal Edvard Adolfovi. Ten by asi musel s pravdou ven. Edvard by pak poslal SMSku do Anglie, MMSku do Francie a Německo by mělo po protektorátu. Nic proti Hitlerovi, školství na úrovni, ale tady by v očích nadlidí asi pěkně selhal. Nebo kdyby Naděžda Krupská pomocí GPS lokátoru zjistila, kde je zrovna její manžel Lenin s milenkou. Pomáhala by mu pak s revolucí? Asi těžko. A chudáci Rusové by přišli o svoji slavnou revoluci.

Asi je o mně už známo, že poslouchám nejtvrdší hard and heavy. Celé mládí jsem prožil na koncertech s hlavou po krk vraženou v repráku. V kotli jsem měl nejdelší vlasy a paroháčem jsem hrozil fotrovi i u snídaně. Nevynechal jsem jediné vystoupení Hložka s Kotvaldem a u Turba jsem se válel po zemi. Když jdu dnes na koncert Kernu, tak si připadám jako na lampionovém průvodu. Jenom místo lampionů drží dnešní metalisti svoje vzdálenohlasy.

Podle mého odhadu, založeného na vlastní zkušenosti, je 99,659 procent mladých lidí závislých na vzdálenohlasech. Všichni tito lidé ráno vstanou, zapnou svoje přístroje a čučí do nich až do večera. Nejí, neučí se, vrážejí do ostatních, končí pod koly náklaďáků a leží v nemocnicích s ozářenou sítnicí. Neumí mluvit, vydávají jen cinkavé zvuky, neumí stát rovně, palce mají obludně placaté a musí si je rovnat ve svěráku. Stáří tráví pod mostem, protože si za celý život nedokázali vybudovat rovnocenný hodnotný vztah.

Přitom jde o dost militantní skupinu. Pokud byste se jim snažili jejich přístroj vzít, budou vás bít železnou tyčí tak dlouho, dokud nevypustíte duši. Ovšem naopak, každý majitel vzdálenohlasu by nejraději násilím donutil ostatní lidi kolem, aby si ho taky pořídili a mohl je tak ovládat. Zakládají obrovské facebookové skupiny placené Sorosem, kde jsou proti všemu českému a tradičnímu, vychvalují NATO, Evropskou unii a vrávorajícího Havla. Čest výjimkám u SPD. Mě už stránku zrušili, čímž děkuji serveru Novinky.cz za velkou podporu.

A teď mám jeden z těch vzdálenohlasů i já. Dali mi jej studenti za to, že jsem je přestal bít rákoskou po hlavě. Jako první jsem se podíval na výrobce a byl jsem mile překvapen. Asi jako jediný člověk v republice mám přístroj vyrobený v Číně. Podle mých zkušeností se většina vzdálenohlasů vyrábí v Belgii pod přímou kontrolou Bruselu, protože většina telefonů je prý dotovaná. Tím ovšem moje nadšení skončilo. Už na první pohled jde totiž o přístroj levicový. Malá krabička obsahovala jen telefon a nabíječku. To už ani čínské továrny nedovedou vyrobit fortelnou krabici a přidat k ní podrobný návod v padesáti světových jazycích (osobně preferuji mandarínštinu)?

Z předinstalovaných aplikací se mi udělalo zle. Facebook, youtube, instagram a budík. Samé platformy na šíření neomarxistické demagogie. Pro děti připravilo ČT Déčko několik her, pomocí kterých jim indoktrinuje tu správnou propagandu už hezky od školky. Propaganda 2.0 I za tohle umírají naši vojáci v Afghánistánu. A pokud byste si chtěli zahrát nějakou klasiku – hada nebo robota Karla, máte smůlu. Na telefonu chybí tlačítka. Z celého vzdálenohlasu tak nakonec nejvíc využívám zdířku na sluchátka, ve které si ořezávám propisku.

Ano, nakonec vzdálenohlas slouží i k telefonování. Ale kdo si na to v té záplavě zbytečných kravin ještě vzpomene. Nezlobte se na mě, ale já budu ostatním lidem i nadále otravovat život raději psaným slovem.

7 Komentáře

  1. Už dlouho mám silné nutkání jednou ráno zavolat VK ml. na jeho vzdálenohlas: „Tady Gogol. Hele, dobře se ohol a když už stojíš před tím přímohledem, tak si vzpomeň, že ti už dlouho říkám: Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu!“

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.