Masakr na tripartitě

V pátek mělo proběhnout standardní jednání tripartity, na kterém si měli zástupci vlády, podnikatelů a odborů jako každý rok upřesnit, kam až lze letos zajít při schvalování vlastních prémií. K tomuto oblíbenému bodu naštěstí nedošlo, protože předseda vlády Topolánek se už během podávání rukou surově vrhl na představitele odborů, konkrétně na místopředsedu ČMKOS Jaroslava Zavadila. „Místo podání ruky na mě skočil už ve dveřích a chtěl mi zlomit vaz. Když jsem se bránil, tak mi zlomil aspoň tužku,“ líčil otřesný zážitek Zavadil. Od první oběti se tedy ještě podařilo Topolánka odtrhnout, když se ale ve dveřích objevil předseda svazu KOVO Josef Středula, predátor opět zaútočil. S bojovným pokřikem „Smrt stravenkám“ odtrhl jedné židli nohu a snažil se ji zašroubovat do hlavy předsedy Středuly. Hlava vydržela, Topolánkova forma ne. Pět lidí nakonec odtáhlo premiéra na jeho místo, kde ho zpacifikovali několika tatrankami přes krk.

Ačkoliv fyzických sil Topolánkovi už moc nezbývalo, o jeho výřečnosti se to říci nedalo. „Naplivali jste mi do ksichtu a když jsem se šel umýt, naplivali jste mi do něj znovu. I oblečení mám poplivané,“ rozohnil se premiér a všem začal ukazovat černé fleky nohavicích, které si ale den předtím přivodil okopáváním novinářských aut. „Všude jsem poplivaný. A proč? Protože nechcete pracujícím dávat teplé obědy. Že je okrade naše vláda s tím počítají, ale takové svinstvo od vás, to by nečekali.“ Pak sebou náhle prudce trhl, čímž se vysvobodil z provizorních pout a vrhl se tentokrát do svých řad, na ministra financí Kalouska. Ten ovšem nasadil svůj legendární pohled ‘Právě jsem přiletěl z Marsu, zaveďte mně ke svému veliteli’, čímž předsedu vlády dokonale rozhodil a ten skončil u svého oblíbeného okopávání, tentokrát jednoho z odborářů.

Po tomto výstupu nemělo valný smysl, aby zúčastnění setrvávali na místě a tak si všichni odešli postěžovat novinářům. V jednacím sále zůstal pouze vychládající Topolánek, vědomí ztrácející neznámý odborář a Kalousek hledající velitele. V tu chvíli zřejmě premiérovi došlo, co způsobil a začal sepisovat omluvu. V té mimo jiné zaznělo: „Přátelé, kolegové. Dneska jsem to trošku přehnal. Spletl jsem si vás se svými ministry, neuvědomil jsem si, že nejste můj majetek. Omlouvám se ne za formu, ale za obsah. Sorry.“ Nakonec, zřejmě pod vlivem zhlédnutého filmu Rambo IV, dopsal krátkou doušku: „Můžete žít pro nic nebo zemřít pro stravenky.“ Omluvu pak strčil do pusy těžce oddechujícímu odborářovi, vytáhl ze šuplíku luk a šípy a vyrazil na Hrad.

Tento incident nenechal chladným opozici. Jiří Paroubek ještě ten den svolal tiskovou konferenci, na kterou si přivedl i svého kamaráda Sobotku. Do něho pak celou dobu šťouchal a ponoukal ho: „Řekni to ty, řekni to ty. Já nemůžu.“ Bohuslav Sobotka to nakonec řekl: „Náš premiér podvedl manželku, podvede i voliče.“ Paroubek se na setinu vteřinu začervenal, ale pak zaútočil. „Naši noví ruští přátelé mají za to, že bychom zde měli udělat převrat a premiéra odvolat. Nevím, zda něco takového ústava povoluje, ale dokud to nezkusíme, tak se to nedozvíme.“ Čímž ovšem ten den výsměch voličům neskončil, protože Topolánek odpověděl obratem: „Jen má vrozená slušnost mi velí nereagovat, kreténe.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.