Shengen způsobil kolaps

Síť ministerstva vnitra tento týden následovala svou kolegyni z ministerstva kultury a zkolabovala. Tentokrát však nebyl příčinou pondělní deathmatch, ale vstup do Schengenu, konkrétně povinnost kontrolovat registrované vozy v centrální databázi kradených aut. „Tato databáze skutečně existuje,“ křižoval se Langer a vyvrátil tak zuřivé dohady několika úředníků, kteří si o legendárním Centrálním mozku EU mysleli svoje. „Já jsem ho skutečně viděl,“ popisoval svůj zážitek na mimořádné tiskovce ve Strakově akademii ministr vnitra. „Je to taková bedna pod Špidlovým stolem a vedou do ní tři kabely. Jeden musí být určitě od nás z matriky.“ „Nebo je to klávesnice, myš a 230, ale pak mi tam chybí monitor,“ zapochyboval kolemjdoucí Bursík, při pravidelném kolečku zhasínání žárovek. „Špidla monitor nepotřebuje, orientuje se výhradně podle zvuku harddisku,“ razantně se zastal svého spolustraníka Paroubek, který tam pro změnu ministrům vypínal topení.

Techničtější detaily kolapsu systému pak rozvedla tisková mluvčí vnitra Jana Malíková: „Bohužel se ukázalo, že při vyšší zátěži jsou odezvy z Centrálního mozku EU poněkud opožděné, přičemž zvýšenou zátěží myslím více jak jeden paket týdně. Systém přitom musí zkontrolovat, zda registrované vozidlo není kradené, jakou má barvu, kolik biopaliva se dá do něj nalít a kudy mu ta řepka olejka poteče ven. Samé zásadní věci pro Brusel, na které jeden paket nestačí. Ministr vnitra se při pondělní návštěvě Vladimíra Špidly pokusil Mozek přeprogramovat, bohužel systém se ukázal komplexnější, než jeho digitálky a tak budeme muset čekat na IT podporu z Bruselu, kterou tento půlrok zajišťuje Bulharsko.

Ministr vnitra Langer pak všechny ujistil, že kvůli nezaregistrování vozu nebude policie dělat řidičům větší problémy. „Lhůta je deset dnů, pokud ji někdo náhodou překročí, policisté budou při kontrole velmi mírní a jeden den navíc klidně přejdou pouze pětimístnou pokutou, jsou to profesionálové.“ Jak se ale zdá, oprava bude zřejmě delší neboť úředníci mají podobný šestý smysl jako indiáni a budoucnost vidí celkem zřetelně. I proto pověsili na dveře informační cedule s upozorněním pro řidiče: „Až do odvolání neregistrujeme nová vozidla. Provádíme pouze menší změny v technických průkazech, tj. výměna stěračů a odpis motoru po použití čisté řepky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.