Ladislav Jakl byl během rekonstrukce opět brutálně zmlácen. Policie případ odložila

Jakl napadení

Minulý týden vystoupil v Poslanecké sněmovně předseda SPD Tomio Okamura a podařilo se mu prosadit tři minuty ticha za Ladislava Jakla, který byl nejprve brutálně napaden v metru a o týden později byl brutálně napaden ve Zlíně. Tyto tři minuty si Jakl přišel poslechnout osobně se stopkami v rukou. Poslanci poté položili věnec k jeho nohám a zapálili svíčku na jeho hlavě. Tryznu ukončili zpěvem české hymny za doprovodu Alexandrovců – Alexandra Černého a Alexandra Vondry. Netrvalo ovšem dlouho a verze o napadení pana Jakla dostala trhliny. Na policii se přihlásil údajný útočník a jeho verze se od té původní značně lišila.

Verze Ladislava Jakla je jednoduchá: „Seděl jsem v metru a pročítal dílo, které Václav Klaus napsal v roce 2017, osmý svazek. Nade mě si stoupli dva… ne tři, raději tři mladíci. Zřejmě homosexuálové, protože se pořád líbali. Potom mě poznali a začali provokovat. Jeden křičel, že jsem ten z SPD, druhý mě přímo označoval za Okamuru a třetí si mě spletl s Roznerem. Když jsem jim vysvětlil, že jsem ten od Klause, začalo peklo. Nejprve se do mě pustili baseballovými pálkami, potom židlemi a pak na mě hodili i stůl. Když jsem myslel, že už bude konec, tak mě dva chytili za ramena a třetí mě mlátil lopatou na sníh do hlavy. Utrpěl jsem několikanásobný otřes mozku. Prosil jsem je, ať přestanou, ale marně. Odešli až na výzvu, ať ukončí výstup a nástup, dveře se zavírají. Potom jsem si sedl a pokračoval ve čtení.

Svědek, který se představil jako student matfyzu, vypovídal zcela jinak: „Se svou přítelkyní jsme se vraceli metrem z bowlingového turnaje. Jakla jsem poznal už od dveří. Rozvaloval se na dvousedáku, pouštěl nahlas Turbo a Citron a pil Staropramen z PETky. Zeptal jsem se ho, jestli myslí na to, na co já. Když řekl, že ano, zajímalo mě, kolik mu to vyšlo. Vzápětí jsem dostal takovou ránu, až jsem hlavou rozbil zasklenou mapu metra v oblasti Národní třídy. Když jsem se ho zeptal, o co mu jde, odpověděl, že o funkci v SPD a kopl mě do koulí. Na turnaje používám vlastní koule z polyuretanové pryskyřice, takže pan Jakl tam chvíli poskakoval na jedné noze, dokud metro nezastavilo a Jakl nespadl. Pak jsme se rozloučili a s přítelkyní odešli.

Obě verze se značně lišily a policie proto vyzvala svědky události, aby se jí přihlásili. Jako první svědek dorazil, světe div se, Tomio Okamura: „Jel jsem ze srazu majitelů vozů Aston Martin metrem domů. Zahlédl jsem v něm svého dobrého přítele Láďu Jakla. Než jsem k němu stačil dojít, obklopilo ho pět uhrovitých mladíků. Nejprve ho napadli fyzicky a poté ho začali mlátit. Vzali si na to těžké bowlingové koule. Statečný Láďa útoky odrážel stejně těžkou knihou Václava Klause a podařilo se mu dokonce dva útočníky zneškodnit. Zbývající tři sluníčkáři běsnili jako šílení. Naštěstí jsem měl u sebe katanu a Jakla jsem z obklíčení vysekal. Co bylo dál nevím, tak daleko jsem ještě nepřemýšlel.

A aby toho policie neměla málo, se svou verzí se přihlásil i Karel Schwarzenberg: „Cestoval jsem zrovna metrem na summit OSN. Zdálo se mi, že slyším křik a nějaké rány. Podíval jsem se tím směrem a vidím, jak tam Jakl s melounem místo hlavy buší jakýmsi středověkým lexikonem do dvou mladých lidí. Chtěl jsem jim jít na pomoc, ale šlo to těžko, jako bych měl nohy v sirupu. Křičel jsem, ale nikdo mě neslyšel. Sundal jsem ze zdi chobotnici a snažil se jí dosáhnout na Jakla, ale byla krátká. A najednou jsme nebyli ve vlaku, ale v Poslanecké sněmovně a já jsem se vznášel u stropu a házel jsem po Babišovi kelímky s hořčicí, protože TOP09 vyhrála volby… no já vím. Zní to nevěrohodně. Ale mně se to fakt zdálo.

Policii nepomohla ani přímá konfrontace všech čtyř zúčastněných, která skončila další rvačkou a zničením několika lopat na sníh. Unavený pes, který měl určit, kdo incident začal, si sedl k nohám Karla Schwarzenberga a usnul. Odebrané otisky prstů prozradily, že nejvíc špinavé ruce má právě Ladislav Jakl. To je ovšem nepřímý důkaz. Vzorky DNA zase určily, že otcem studenta matfyzu je Karel Schwarzenberg, ale ani to s případem nehnulo. Vyšetřovatelům tak nakonec nezbude, než případ odložit a doufat, že nepůjde o sériového provokatéra politiků.

10 Komentáře

  1. Tohle uz tu visi na vrchu moc dlouho. Ale stejne pokazde, kdyz strach.cz otevru, a prectu si ten titulek, tak se mlatim smichy. To proste nema chybu.

  2. Člověk, který tohle píše musí být nemocný… pokud je to infekční, rád bych mu podal ruku a nakazil se… 🙂

  3. Tentokrát možná méně ezoterické, skoro až polopatické, ale zato přístupné masám.
    Každopádně výborné, jen tak dál.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.