Poslanci na služební cestě navštívili Machu Picchu. Za ty peníze to stálo, radují se

Kala, Machu Picchu

Nepředbíhejte se, sledujte můj deštník!“ křičí na skupinku českých poslanců místopředseda Sněmovny Tomáš Hanzel a mává nad hlavou petkou od Starobrna. Ostatní poslanci se smějí a pokračují ve stoupání na Machu Picchu. „Nevludová, vidím tě. Zalez zpátky,“ okřikuje Hanzel bývalou poslankyni SPD, která se u stánků snaží koupit dvoumetrovou sochu indiána a dožaduje se slevy na poslaneckou kartičku. Předseda kontrolního výboru a poslanec ANO Roman Kubíček zase ukazuje na okolní šíty hor a huláká: „Tohle v Agrofertu nemáme!“ Ve skupince vládne výborná nálada. Až do té doby, než je před vstupní bránou překvapí reportér Českého rozhlasu Janek Kroupa.

Už úvodní otázka – co tady děláte – dala všem zúčastněným pořádně zabrat. Vedoucí výpravy Hanzel se zastavil, hluboce se zamyslel a beze slova tak zůstal stát asi půl hodiny. Poslankyně Nevludová se také zamyslela a o poznání rychleji přišla na to, že by mohla zrychlit a ztratit se reportážnímu mikrofonu mezi vykopávkami. Bohužel nepřemýšlela důsledně a s dvoumetrovým indiánem zůstala zaklíněná v úzkém vstupním turniketu. Podobně zareagoval i předseda NKÚ Miloslav Kala, který ani není poslanec, ale protože měl stejnou cestu, vzali ho ostatní s sebou. Po spatření reportéra si narazil klobouk tak prudce na hlavu, až mu vylezla dírou v dýnku zase ven. Jako první tak začal komunikovat poslanec Kubíček.

Naše cesta je velmi důležitá,“ prohlásil nejistě a pak tuto větu ještě asi třikrát zopakoval, aby se dostal do role. „V Cuzcu mají regionální problém s odpadky a my zde chceme přivézt české podnikatele, že by to jako mohli řešit.“ Na otázku, proč nejeli třeba do Mšena u Mělníka, kde mají také problém s odpadem, Kubíček ještě zareagoval s tím, že do Mšena nelétá žádná linka. Na doplňující dotaz, co tedy dělají na Machu Picchu, už neodpověděl a utíkal paní Nevludové pomoci vyprostit indiána. Sdílnější nebyl ani poslanec Munzar. „Lístky na Machu Picchu jsme si kupovali za svoje, naše kartičky tady bohužel neplatí. Podařilo se nám dojednat skupinovou slevu a to je pro Českou republiku dobrý výsledek vyjednávání.

To už se k mikrofonu dostal i předseda NKÚ Kala, kterému se podařilo vyprostit z klobouku. „My jsme tady totiž měli spoustu, spoustu jednání. Peru je pro Českou republiku velmi inspirující zemí,“ kýval vážně hlavou a nepřestal ani poté, co se od reportéra dozvěděl, že jde o jednu z nejzkorumpovanějších zemí světa. „Tak vidíte, to jsem trefil,“ dodal. Na otázku, s kým vlastně jednali a o čem, už zase jenom kýval hlavou. Na konci si ještě zkusil tipnout, kdo je prezidentem Peru: „Antonio Banderas?

Celá skupinka se nakonec svolala dohromady, aby vydala nějaké společné prohlášení. „Takže pane redaktůrku, napište tam, že po náročných jednáních, která jsme tu v pondělí vedli, máme po zbytek týdne osobní volno,“ diktoval do vypnutého diktafonu Kala. „Taky tam napište, že si všechny atrakce zaplatíme ze svého,“ dodal Kubíček, ale v této věci mluvil zřejmě pouze za sebe, protože od paní Nevludové dostal facku. A své si k celé situaci chtěl říci i vedoucí zájezdu Hanzel: „Já jsem zde pouze jako doprovod z titulu funkce místopředsedy. Já původně myslel, že jedeme na Konopiště.“ Skupinka českých poslanců poté hrdě odkráčela k vykopávkám, v čele s oranžovým indiánem.

2 Komentáře

  1. Byla to dulezita cesta a ten problem s odpadky tam nasi predstavitele tem indianum pomohli definovat. Navic, pokud by nekdo z obcanu CR chtel odjet do Cuzca zametat ulice co jezdit kukavozem, muze se na prijimacim pohovoru odvolat na pratelskou navstevu nasi parlamentni delegace a jeho sance ihned stoupnou. Vsak je o tom zapis, ktery v ramci zrychleneho rezimu a uspory casu pri narocnem jednani porizovaly hned 2 sekretarky senora Kally. Priste pojede i nastenkarka, aby ten zapis mohla bez prodleni zverejnit na uredni desce.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.