Klausova SMS

klaus telefon

Klause zas pustili k mobilu,“ posteskl si předseda vlády Mirek Topolánek, když mu během tiskové konference zahrál telefon v kapse melodii z Pulp Fiction a premiér si pak s udiveným výrazem přečetl obsah textové zprávy. Na přítomných novinářích bylo vidět, že za obsah smsky by okamžitě zabili vlastní babičku. Nicméně Topolánek se nedal dlouho pobízet a zprávu přečetl nahlas: „LETI JEZISEK S NADILKOU, VRTI PRITOM PRDYLKOU. MAZU SI VAS Z MOBILU. VESELE VELIKONOCE!“ Následující minutu ticha za zdravý rozum přerušil opět až Topolánek hodnocením: „Je to Zed!

V tu chvíli začaly pípat mobily i ostatním členům vlády, kteří se ovšem nechtěli veřejně zařadit k nepřátelům prezidenta a tak mlžili, jak se dalo. Například ministr Nečas začal po své smsce nenápadně napodobovat pípání Nokie, jakože jde o jeho oblíbený song, případně oblíbenou psychickou poruchu. Ministr Říman zase tvrdil, že mu voliči posílají DMSky k Vánocům a ministr zdravotnictví Julínek přišel pro změnu s originální výmluvou, že jde o jeho kardiostimulátor, ve kterém mu docházejí baterky, takže se bude muset omluvit a rychle odejít omdlít na chodbu. Načež rychle odešel na chodbu a lehl si na zem.

Nejvíc se asi červenal Ivan Langer, kterému jeho mobil pípal bez přestání asi pět minut. „Tolikrát mě tam snad nemohl mít,“ usmíval se nervózně do mikrofonu. Po chvíli už to nevydržel, telefon raději zkontroloval a do tváře se mu vrátila radost: „Tak to nic, to je z dispečinku, hlásí dnešní počty mrtvých na silnicích. Už jsem se lekl.“ Načež se začal opět věnovat novinářům.

Inkriminovanou smsku ovšem nedostali pouze vysoce postavení členové ODS, ale třeba i Klausova manželka. „Že mi z ničeho nic začal vykat, to bych mu odpustila, ale že mi poslal tak něžné velikonoční přání až ke konci našeho vztahu – to bolí,“ svěřila se první dáma bulváru na chodbě nad ležícím Julínkem. Ten jenom zavzdychal, převalil se raději na druhý bok s bypassem a podotkl: „Zed is dead.

Pravda byla nakonec přece jen někde jinde. Jak se podařilo zjistit novinářům od techniků mobilního operátora, Klaus pouze odpovídal na předchozí smsku odeslanou z čísla, které patří někomu ze zaměstnanců společnosti České aerolinie. To a fakt, že Václav Klaus nepatřil díky extrémní levosti obou rukou zrovna k pravidelným návštěvníkům televizního receptáře, znamená, že i bulváru Vánoce letos právě začaly.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.